Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konserve

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Trabzonspor, hiçbir takımdan çekmedi, Dardanel'den çektiği kadar. Şampiyonluk yarışında havlu atarsa, bilin ki müsebbibi, 6 puan bıraktığı Çanakkale Dardanel'dir. İşin gerçeği, Dardanel bu sezon Trabzon'u konserve yaptı!

Trabzonspor dün yenilgiyi haketti. Daha doğru bir ifadeyle, galibiyet Dardanel'in anasının ak sütü gibi hakkıydı. Vugrinec, savunmaya çarpıp gol olan vuruşu dışında oyunda hiç yok. Hami, kaçırdığı gollerle saç baş yolduruyor. Abdullah'ın arkası koridor. Zorunlu olarak sağ dışta oynatılan Selahattin'in varlığı ile yokluğu belli değil. Tolunay'ın agresif yapısı, oyununa yansıyor. Camarauli mücadeleyi sevmiyor. Biraz Ogün çırpınıyor, o da etkisiz. Defans düz hat üzerinde oynuyor. Arkasına bırakılan her topta oyundan düşüyor. Nitekim, yedikleri ilk golde de, topa müdahalede zamanlama hatası var. İbrahim ayağı ile bir dokunuyor, iki kişi devre dışı. Sol arkaya bırakılan top, Gerson'un vuruşu ve Dardanel'in golü geliyor. Hele bir ikinci gol var ki, evlere şenlik. Dursun'un kafa şutunda, bütün takım, pozisyonu film seyreder gibi izliyor.

Çanakkale Dardanel, bu sezon istim üzerinde. Gerson, Musisi etkili oyuncular. Dursun, Mapeza, İlker'den kurulu savunması ile orta alanı uyum içinde. Kaleci Engin ise tek kelime ile muhteşem. Adeta ikinci baharını yaşıyor. ‘‘Eski Engin'den bile daha iyi’’ dersek, abartmamış oluruz. Yediği golde hiç hatası yoktu. Top savunmaya çarpıp yön değiştirmese, Engin o gole de izin vermezdi.

Bu takımdan maddi manevi desteğini esirgemeyen Başkan Niyazi Önen ile başarıda pay sahibi olan Teknik Direktör Erdoğan Arıca'yı kutluyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz