ANKARA HABERLERİ

Konservatuvarın 81. yılına görkemli konser

Hürriyet Haber
30.04.2017 - 12:53Son Güncelleme :

Atatürk’ün talimatıyla açılan, Cumhuriyet’in ilk konservatuvarı olma özelliğine sahip Ankara Devlet Konservatuvarı, kuruluşunun 81. yılını Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın vereceği konserle kutluyor. 

Hürriyet Haber

4 Mayıs’ta gerçekleşecek konseri Şef Rengim Gökmen yönetecek. Konser, Turgay Erdener’in bestelediği “Afife” balesi müziklerinden seçmelerle başlayacak. Rüştü Asyalı “Anlatıcı” olarak sahnede yer alacak. Eserin solistleri ise soprano Selva Erdener ve kanun sanatçısı Ahmet Baran olacak. İkinci bölümde ise Muammer Sun tarafından bestelenen Nazım Hikmet’in dört şiirinden oluşan ‘Nazım Destanı’ seslendirilecek. Şef Cemi’i Can Deliorman’ın çalıştırdığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ile soprano Nurdan Küçükekmekçi ve tenor Barış Yanç, orkestraya eşlik edecek. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Konservatuvarın 81. yılına görkemli konser hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konservatuvarın 81. yılına görkemli konser haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı