ADANA HABERLERİ

Konservatuar öğrencilerinden opera şöleni

DHA
30.04.2017 - 11:25Son Güncelleme :
DHA

ÇUKUROVA Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından her yıl düzenlenen Opera Şan Bahar Konseri bu sene de Adanalıları opera ile buluşturdu.
Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen konserde, konservatuar öğrencileri sahne aldı. Opera ve şan dinletisiyle izleyicilerin büyük beğenisini toplayan öğrenciler, dünya klasiklerinden eserleri seslendirdi. Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Levent Ayan, öğrencilere sahne deneyimi kazandırmak için her yıl çeşitli konserler düzenlediklerini ifade etti. Ayan, “Gerek öğrencilerimiz gerek biz öğretim görevlileri her yıl okulumuzda konser veriyor ve sanatı Adana ile buluşturuyoruz. Konservatuar eğitimi hazırlık dahil olmak üzere 5 yıl sürüyor. Bugün, hazırlık ve lisan 1-2-3-4. sınıf öğrencilerimiz yeteneklerini sergilediler. Onlar sahnede devleşirken, biz öğretmenler gururla izliyoruz. En zor ses sanatlarından operanın çeşitli arya ve düetlerini seslendiren öğrencilerimizin heyecanını paylaşıyor ve hepsini yürekten kutluyorum" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Konservatuar öğrencilerinden opera şöleni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konservatuar öğrencilerinden opera şöleni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı