ANTALYA HABERLERİ

Konserli sergi açılışı

DHA
31.03.2016 - 09:12Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYALI resim ve seramik sanatçısı Ayşe Topçu, 20'nci kişisel sergisini Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açtı.

Serginin açılışını Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Başkanı Cahit Çakcıl, ANSAN eski başkanı ve seramik sanatçısı Tacim Alpaslan, ressam Muhittin Selamet birlikte yaptı. Açılışta, sanatçı Handan Aydos ve orkestra arkadaşları mini konser vererek sergiye renk kattı. Sanatseverler, sanat eserlerini türküler eşliğinde inceledi. Asıl mesleği kimya mühendisliği olan Ayşe Topçu, 1990 yılından beri pek çok sanat dalının içinde yer aldı. Leke ve lirik tekniğini kullanarak resimler üreten, tuvallerine lekelerle insan psikolojisini yansıtan Ayşe Topçu, "Eserlerimi, tamamen içgüdüsel doğaçlamalarımdan oluşturuyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Konserli sergi açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 09 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konserli sergi açılışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı