Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konserler iptal, TV'ler yayını değiştirdi

  İHA
  20.07.2015 - 16:20 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısının ardından, belediyeler tarafından organize edilen konserler ve etkinlikler tek tek iptal ediliyor. Saldırı nedeniyle TRT de yayın akışında değişikliğe gitti. Öte yandan yarın İstanbul'a geleceği açıklanan Beşikltaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma için hazırlıkları yapılan karşılama da Çarşı grubu tarafından iptal edildi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde çok sayıda vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına yol açan patlamadan dolayı 21 Temmuz’da Karabağlar’da Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri’ndeki İlhan Güryalçın (Cem Karaca ve Yol arkadaşları), 22 Temmuz’da Aşık Veysel Sanat Günleri çerçevesindeki Kent Orkestrası ile Aliağa Şakran’da “Mahallemizde Şenlik Var”, 23 Temmuz’da çim konserleri kapsamında Pentagram, 24 Temmuz’da Dikili’de “Mahallemizde Şenlik Var” ve 25 Temmuz’da İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu’nda Marsis grubu konserlerinin ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

  Bu akşam ENKA Eşref Denizhan Açıkhava tiyatrosunda 21.15’te gerçekleştirilecek Tuluğ Tırpan & Demet Evgar konseri de saldırı nedeniyle ertelendi.

  Konserler iptal, TVler yayını değiştirdi Etkinliklerin bir kısmı iptal

  Konserler iptal, TVler yayını değiştirdi

  İşte o dehşet verici patlama

  Suruç'taki patlamada dehşet anları

  Görgü tanığı patlamayı anlattı

  Suruç'ta kan anonsları yapılıyor: Kan verin

  Korkunç patlamadan hemen sonra çekilen fotoğraf

  Patlama sonrası HDP'den ilk açıklama

  Patlamadan sonra olay yerinden ilk fotoğraflar

  Bombalı saldırıya ilk tepkiler

  Pervin Buldan: Gençler bir hafta önce Ankara'ya gelip benimle de görüştüler

  Canlı bomba 18 yaşında bir kız

  Hastaneden ilk açıklama: Parça tesirli bomba ve yanık

  CHP Suruç'a heyet gönderdi

  HDP tüm bölge milletvekillerini Suruç'a yönlendirdi

  Demirtaş'tan Suruç'taki patlamayla ilgili açıklama

  CHP'den AK Partili Kızılkaya'nın sözlerine sert tepki

  Sosyal medyada Vali İzzettin Küçük'e büyük tepki: 'Şanlıurfa'da IŞİD'li var mı?'

  Dış basın Şanlıurfa Suruç'taki patlamayı böyle duyurdu

  11. Cumhurbaşkanı Abdulllah Gül: Daha önce dikkat çektiğimiz konular bunlar

  Canlı bomba saldırısına ünlüler lanet yağdırdı

  Hürriyet 'Canlı bomba 18 yaşında IŞİD sempatizanı' dedi, Reuters 'IŞİD yaptı' diye duyurdu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

  Fotoğraflarla dehşet bölgesi Şanlıurfa Suruç

  TRT YAYIN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ

  TRT ise Suruç'taki hain saldırı nedeniyle flaş bir karar aldı. Twitter'dan 'başımız sağolsun' mesajını paylaşan TRT 1 bugünkü yayın akışını değiştirdi.

  TRT'den yapılan açıklamada şöyle denildi;

  "Uzun zamandır silahların sustuğu ve barışın hakim olduğu ülkemizde milli birlik ve beraberliğimize, iç huzurumuza yönelik yapılan bu büyük provokasyonu lanetliyoruz. Suruç'ta meydana gelen bu menfur saldırı sebebiyle TRT1 Yayın Akışı değiştirilmiştir. Kamuoyuna duyurulur"

  EDİRNE'DE BENGÜ KONSERİ İPTAL EDİLDİ

  Edirne 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında bu gece Sarayiçi'nde düzenlenmesi planlanan sanatçı Bengü konseri, Edirne Belediyesi tarafından iptal edildi.

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı açıklamada, "Değerli hemşehrilerim, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında 20.072015 tarihinde Sarayiçi'nde düzenleyeceğimiz ve sanatçı Bengü'nün sahne alacağı konser, Şanlıurfa Suruç ilçesinde 28 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan hain saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Halkımıza saygıyla duyurulur" dedi.

  ÇARŞI: YÜREĞİMİZ YANDI
  Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, Suruç'da yaşanan terör saldırısı sonrasında sosyal medyada yaptığı açıklamada yarın İstanbul'a geleceği açıklanan Ricardo Quaresma için yapılması planlanan karşılamanın iptal edildiğini açıkladı. Çarşı yaptığı açıklamada, "Suruç’ta yaşanan katliamda yitirdiğimiz vatandaşlarımızın acıları yüreğimizi yakmıştır. Quaresma’nın havaalanı karşılaması iptal edilmiştir!" satırlarına yer verdi.

  HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI İPTAL

  Antakya Belediyesi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Hatay'ın anavatana katılışının yıl dönümü kutlama etkinliklerinin iptal edildiğini bildirdi.

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yaptığı yazılı açıklamada, Suruç'taki saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlara, ailelerine ve millete duyulan saygı çerçevesinde belediye tarafından 21, 22, 23 Temmuz tarihlerinde Hatay'ın anavatana katılış kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirmeyi planladıkları konser ve etkinlikleri iptal ettiklerini belirtti.

  Suruç'taki saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Kimyeci, ülkenin, milletin birlik, bütünlüğü, huzur ve barışına yönelik bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını kaydetti.

  Etiketler: suruç
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı