Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konseri iptal etmek istedim

  İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)
  14 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ekim 2007 - 12:38

  Avşar, şehitler nedeniyle bir anne olarak bayramı kutlamak istemediğini söyledi.

  Hülya Avşar'ın fotoğrafları için tıklayın...

  Ramazan Bayramı’nın ilk günü Antalya'da sahneye çıkan Hülya Avşar, 300 hayranına şarkılarını söylerken, sıcaktan bunalınca kostüm değiştirdi. Şehitler nedeniyle bayram konserini iptal etmek istediğini fakat başaramadığını belirten Avşar, “Anneler acılı iken, evlatlarını şehit vermiş iken, bu bayramı bir anne olarak kutlamak istemedim. Ama konseri de tüm uğraşlarıma rağmen iptal edemedim” dedi. Avşar, annesinin rahatsızlığıyla ilgili olarak da durumunun iyiye gittiğini ve destek olduklarını söyledi.
  Antalya'nın turistik beldesi Belek'teki Limak Atlantis Otel'de bayram konserine çıkan Hülya Avşar, hayranlarına sevilen şarkılarını seslendirdi. Gecede sıcaktan şikayet eden Avşar, 2 kostüm değiştirdi. Gecede ilk kostümünü kalın seçen Avşar, sıcaktan bunalınca, “Ramazan Bayramı diye, kaftan gibi kalın giyinirsek işte ikinci şarkıdan sonra kostüm değiştirmek zorunda kalıyorsunuz” diyerek kulise döndü. Kısa süre sonra omuzları açık derin göğüs dekolteli başka kostümle sahneye gelen Avşar, şarkılarına devam etti. Gecede davetlilerle birlikte şarkı söyleyip dans eden Avşar Kızı, elektriklerin de azizliğine uğradı. Elektrik kesilmesi sonucu bir süre müzisyenlerin yaptığı müziğe tempo tutarak eşlik eden Avşar’ın imdadına jenaratör yetişti.
  “İPTAL ETMEK İSTEDİM”
  Bir saat süren konser sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avşar, bayram konserini iptal etmeye çalıştığını fakat edemediğini söyledi. Konserini iptal etmek istemesinin nedenini de, “Anneler acılı iken, evlatlarını şehit vermiş iken, bu bayramı bir anne olarak kutlamak istemedim. Ama konseri de tüm uğraşlarıma rağmen iptal edemedim” dedi.
  Annesinin yakalandığı akciğer kanseri rahatsızlığının gelişmesiyle ilgili soruya da Avşar Kızı, “Durumu iyiye gidiyor. Annemin hastalığı kendi içinde ve kendi kendine düzelecek. Bunu biliyoruz ve desteğimizi esirgemiyoruz” diye konuştu.
  BAŞA GELEN ÇEKİLİR
  Her zaman olaylara karşı güçlü durmaya çalıştığını sözlerine ekleyen Avşar, şöyle devam etti:
  “Herkes kendi kendine tenkin eder. Ben de kendimi tenkin etmeye çalışıyorum. O kadar çok insan var ki görüyorsunuz, gencicik çocuklarını doğuda şehit veren anneler var. Onları düşündükçe ben biraz daha acımı hafifletiyorum. Aslında bu bayram, bayram yapmayacaktım. Konserimi iptal etmek istedim ama olmadı. Şunu söylemek istiyorum ne acı çeken anneler var, ne yapalım başa gelen çekilir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı