Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kongreyi iptal davaları reddedilince rahatladı

  Hürriyet Haber
  07 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2006 - 01:00

  Kongreler partisi olarak anılan CHP’nin parti içi muhalefete karşı yürüttüğü hukuk mücadelesi başı muhalifleriyle ağrıyan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın da yüzünü güldürdü.

  Ağar, 4 milletvekilinin istifa ettiği 8. Olağan Büyük Kongre’nin ardından, harekete geçen parti içi muhalefetin çifte davası ile karşı karşıya kaldı. Biri 11. Asliye Hukuk, diğeri de 20. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davalar Ağar’ı uzun süre meşgul ederken, ocak ayı sonunda sessiz sedasız bir şekilde sonuçlandı. Eski milletvekilleri İlyas Yılmazyıldız, Musa Konyar ile eski il başkanları Nevzat Ceylan, Süleyman Soylu’nun tüzük ve genel başkanlık seçimi dahil kongrenin bütün sonuçlarıyla iptal edilmesini içeren talebini Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi görevsizlik vererek geri çevirdi. DYP’de merakla beklenen ve kongrede aday yapılmadığı gerekçesiyle kurultayın iptal edilmesini içeren Hikmet Tekbudak adlı partilinin açtığı davada ise DYP, Bedri Baykam ile Ertuğrul Çepni’nin CHP kongresinin iptal edilmesine ilişkin başvurularının Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce görevsizlik nedeniyle reddedilmesini, bunun Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından onanmasını emsal gösterdi. Mahkeme, görevsizlik kararı vererek DYP ve Ağar’a derin bir nefes aldırdı.

  Manisa terletti davalar ferahlattı

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hafta sonunu illerdeki kongrelerde geçirdi. Manisa İl Kongresi’ne katılan Ağar, yaptığı konuşmada iktidar partisi AKP’yi kadrolaşmakla suçladı. Yorgunluktan ve salonun sıcaklığından Ağar, konuşması sırasında sık sık terini silmek zorunda kaldı. Manisa terletti ama, ardından gelen davalarla ilgili iyi haberler Ağar’ı ferahlattı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı