Gündem Haberleri

  Kongreye gelir mi

  ANKARA
  05.09.2015 - 22:52 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin 14 Ağustos’taki kuruluş yıldönümüne davet edilmediği gibi tören süresince kendisinden tek bir söz bile edilmeyen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bu kez, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan gelen davet üzerine 12 Eylül’deki kongreye katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

  Hürriyet, parti kulislerini de hareketlendiren bu sorunun yanıtının peşine düştü. Gül’ün ‘resmi’ çevresi olarak nitelenebilecek yakın çalışma ekibi, kongre için Davutoğlu’ndan şifahi bir davet geldiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı, önümüzdeki hafta içinde yazılı davetin de gelmesinin ardından kararını verecektir” bilgisini vermekle yetindi.

  SİNEVİZYONA DA GİRİYOR

  Gül’ün geçmişte birlikte siyaset yaptığı ve iletişimini de halen sürdürdüğü yakın arkadaşları ise “Gideceğine pek ihtimal vermiyoruz, muhtemelen gitmez, mesaj gönderir” dedi.

  Partinin 14 Ağustos’taki kuruluş yıldönümünde unutulan Gül’e, davet edildiği kongre için hazırlanan sinevizyon gösterisinde de yer verileceği bildirildi. 14 Ağustos’ta kuruluş öyküsü için hazırlanan sinevizyonda Gül’den söz edilmemişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra ağırlıklı olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu dönemi yer almıştı.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı