Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kongrede bir cumhurbaşkanı

  Deniz ZEYREK / ANKARA
  28.08.2014 - 01:01 | Son Güncelleme:

  AK Parti 1. Olağanüstü kongresi “olağan” bir şekilde tamamlandı. Beklendiği gibi Ahmet Davutoğlu tek genel başkan adayı oldu ve bütün parti delegasyonunun desteği ile genel başkan seçildi.

  Kurultay salonu ve Ankara Arena’nın çevresi sabah erken saatlerde Türkiye’nin 81 ilinden gelen AK Partililer tarafından dolduruldu. Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Hanım, Erdoğan’ın gelmesinden 10 dakika önce salona girdi ve görkemli bir şekilde karşılandı.

  Kongrenin en olağanüstü durumu, seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, yasal sorunlar çıkmasın diye AK Parti tarafından resmi olarak kabul edilmediği halde “Cumhurbaşkanı” olarak anons edilmesi oldu. Hem yeni Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, hem Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, hem de kongre sunucusu Orhan Karakurt, Erdoğan’a seslenirken birkaç kez “Sayın Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandılar.

  100 DAKİKA

  Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı törende gösterilen “Erdoğan’ın Siyasi Yolculuğu” belgeseli, veda kongresinde bir kez daha tekrarlandı. Salonda tam olarak Erdoğan hâkimiyeti vardı. Erdoğan’ın konuşması yaklaşık 100 dakika sürdü. İçeride ve dışarıdaki olağanüstü sıcağa rağmen katılımcılar Erdoğan’ı ilgiyle dinledi. Erdoğan’ın konuşması tamamlandığında hem salondaki, hem Ankara Arena’nın etrafındaki partililerin önemli bir bölümünün ayrılması dikkat çekti. Salonun yeniden doldurulması için anonslar yapıldı, Erdoğan şarkıları çalındı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı