« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kongre yasal değil

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yazarımız Turgay Şeren, bugünkü Genel Kurul öncesi Futbol Federasyonu'nu uyardı

1 Bu genel kurul eğer oluşursa ve bir kişi de mahkemeye giderse inanıyorum ki, iptal olur. O zaman milleti kandırmayın..

2 Yücel Seçkiner ve etrafındaki hukuk ulemaları 3813 sayılı yasayı hiçe sayarak genel kurulun yapılmasına imkan sağladı. Doğrusu yazık...

3 Önümüzdeki yıl altı yabancı oyuncu 1.lig'de boy gösterecekmiş. Haluk, sen hangi yabancı ülkenin Futbol Federasyonu Başkanısın?..

BUGÜN Ankara'da yapılacak Profesyonel Futbol Genel Kurulu'ndaki asbaşkanlık seçimi, 3813 sayılı yasaya aykırıdır.

Nedeni;

3813 sayılı yasaya göre, asbaşkan seçimi başkanla birlikte yapılır.

Bu konuda deneyimli Avukat Erdoğan Tuncer, aynı zamanda genel kurul üyesidir. Avukat Levent Bıçakçı'nın tecrübeli ve yetenekli avukatlardan oluşan geniş bir avukatlık bürosu vardır. Onlar da benimle aynı fikirdedirler. Ama ne hikmetse Bakan Yücel Seçkiner kanmıştır yahutta kandırılmıştır. Etrafındaki hukuk danışmanları onu yanıltmışlardır.

MİLLETİ KANDIRMAYIN

Bu genel kurul eğer oluşursa ve bir kişi de mahkemeye giderse inanıyorum ki iptal olur. O zaman milleti kandırmanın, sandalyede oturmak uğruna milyarları sarfetmenin alemi nedir?

Türk futbolunu düşünen kesinlikle yoktur. Sadece gününü gün etmek isteyenlerin büyük bir çoğunluğu genel kurulu oluşturmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Köksal Özbek, Abdullah Kiğılı, Galatasaray'dan Ateş Ünal Erzen, Beşiktaş'tan da Tankut Dinç toplandılar.

Bugüne kadar üç büyük kulübümüzü hiç kaale almayan Haluk Ulusoy federasyonuna karşı nasıl hareket etmeleri gerektiği hakkında görüş birliğine vardılar. Ve Fenerbahçe Kulübü bir deklarasyon yayınladı, genel kurula iştirak etmiyor. Yani şunu demek istiyor, ‘‘Ben bu genel kurula ve Haluk'un federasyonuna güvenmiyorum.’’

<ı>BÜYÜKLERİN VETOSU

Galatasaray'ın şu anda başı, kendisiyle belada. Ancak, Fenerbahçe ile aynı fikirdeler. Beşiktaş ise iki üyesini Ankara'ya gönderecekmiş ama oy kullanmayacaklarmış.

Trabzonspor'un ne karar aldığını ve ne yapacağını doğrusu bilmiyorum. Onu da göreceğiz ancaak Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi Türk futbolunun üç lokomotifi, Futbol Federasyonu'nun genel kurulunu veto ediyor.

Yücel Seçkiner ve etrafındaki hukuk ulemaları 3813 sayılı yasayı hiçe sayarak bu genel kurulun yapılmasına imkan sağladı. Doğrusu yazık.

Dün gazetelerde okudum. Önümüzdeki yıl altı yabancı oyuncu 1.lig'de boy gösterecekmiş. Hatta Haluk'un şahsi fikri şuymuş: ‘‘Keşke yabancı oyuncu serbest kalsa.’’ Haluk, sen hangi yabancı ülkenin Futbol Federasyonu Başkanı'sın. Onu açıklasana.

Bu kurulda olan Şeref Has, Suat Mamat, İsmail Dilber gibi zamanında Milli Takım seviyesine kadar çıkmış futbolcular, bu karara nasıl evet diyor. Hele sen Hüdaverdi Talay ve Orhan Saka, sizler amatör futbola hayatınızı veriyorsunuz.

Geçen gün Hüdaverdi Talay'ın televizyon konuşmasını dinledim. ‘‘Türk futbolunun temelini amatör kulüpler oluşturuyor’’ dedi. Pekii, sizin bu altı yabancı kararına tepkiniz ne olacak? Yoksa ‘‘Bize dokunmayan yılan bin yaşasın’’ mı diyeceksiniz?

Profesyonel Futbolcular Derneği, Türkiye'deki tüm futbolcuların destek beklediği bir dernektir. Ben ve derneğimizin genel kurul üyeleri Futbol Federasyonu'nun altı yabancı kararına harp açtık ve onlarla teke tek savaşacağız. İlhan Cavcav dostumuz Afrika'dan 10 siyahi oyuncuyu ucuz ucuz getirecek, sonra onları Türkiye'de pazarlayacak ve G.Birliği'nin kasasında trilyonlar olacak. Bu mu Türk futboluna hizmet Cavcav?

Ya sen Hilmi Ok. Sen de futboldan geldin. Sizin hakemlerin genel kurul üyeleri de Haluk'u alkışlıyor mu? Sadakatiniz hala devam ediyor mu?

Ve sen dostum Adnan Sezgin. Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanlığı elbiseni giy ve masaya yumruğunu vur.
Bunları da Beğenebilirsiniz