Ege Haberleri

EGE

  Kongre turizmine dev katkı

  HÜRRİYET / İZMİR
  26 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Temmuz 2012 - 14:00

  ÇANAKKALE Valisi Güngör Azim Tuna, Ticaret ve Sanayi Odası’nın inşaatı devam eden Kongre ve Sergi Merkezi’ni ziyaret etti.

  Vali Tuna’yı inşaatın kapısında karşılayan Başkan Bülend Engin, tüm sergi ve konferans salonları ile eğitim ve seminer odalarını gezdirerek ayrıntılı bilgi verdi. Engin, inşaatı sona eren ve iç mimari çalışmaları süren merkezi 29 Ekim’e yetiştirmeyi planladıklarını ifade etti. Binanın Çanakkale’de kongre turizminin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını dile getiren Bülend Engin, “Hedefimiz, Çanakkale’ye layık olabilmek. Şehitler diyarına layık olabilmek. Laf salatası değil, iş üretmekten yanayız. Yoksa herkes konuşuyor” dedi. Vali Güngör Azim Tuna ise Çanakkale’de kongre ve sergi salonları konusundaki sıkıntıyı sık sık dile getirdiklerini belirterek, “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu merkezi çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Bize düşen burayı boş bırakmamak. Kongre ve sergi salonlarının kullanımı konusunda odanın bize sonsuz kredisi var. İnşaatın bir an önce tamamlanmasını diliyoruz” diye konuştu.
  Tuna ayrıca, 2015’teki Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı Etkinlikleri için merkezdeki alanların bile yetmeyebileceğini kaydederek, turizm, tarım ve eğitim kenti olan Çanakkale’nin tanıtımıyla ilgili çok sayıda sergi ve konferans düzenleneceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı