« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kongre Cumartesi günü kesinlikle yapılmalı"

Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, sarı-lacivertli ekibin hala başkentin en büyük takımı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü'nün kamp yaptığı Nevşehir'e giderek çalışmaları takip eden genel menajer Hikmet Hancıoğlu, 12 günlük Nevşehir kampının, futbolcuların özverili çalışmaları sonucunda çok olumlu geçtiğini söyledi.

Kadroda yetenekli oyuncuların olduğunu ve kısa zamanda aşama kaydedebilirlerse Ankaragücü'nü üst seviyelere taşıyabileceklerini kaydeden Hikmet Hancıoğlu, şöyle konuştu:
“Geçen sezon Berlin Victoria takımında kiralık oynayan ve kulübün bu durumunda geri dönerek Ankaragücü için çalışmaya gelen Timur Özgöz ve Tarsus İdmanyurdu'ndan Aytaç, Ankaragücülü olmayı herkese gösterdi. Özellikle 3 aydır benimle yaptıkları görüşmelerde koşulsuz oynamak istemelerini ifade etmeleri ve kampa katılmaları mutluluk verici. Bu özveriyi ve sevgiyi görmek kulübün geleceği açısından bana umut verdi.”

Transfer yasağının kalkması halinde kulübün bulunduğu duruma rağmen önemli oyuncuların sarı-lacivertli formayı giymek istemesinin de çok anlamlı olduğunu belirten Hancıoğlu, “Ankaragücü çok büyük bir camiadır. Kulübün bu durumuna seyirci kalanları çok yadırgıyorum” diye konuştu.

Kongreye davet

Hancıoğlu, daha önce 3 kez ertelenen kongrenin 28 Temmuz Cumartesi günü yapılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Ankaragücü sevgisi olan insanların yönetimde yer almasının kulübün geleceğini kurtarabileceğini ifade eden Hancıoğlu, “Bu sevgiyle yaşayan çok sayıda arkadaşımız var. Artık yeni yüzlerin, heyecanlı insanların yönetimde olması gerekir” değerlendirmesini yaptı.

“Ankaragücü sahipsiz değildir” diyen Hancıoğlu, “Cesaretli, temiz ve yürekleri Ankaragücü sevgisiyle dolu” insanları kongreye davet ederek, sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler