Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kongolu Elisee annesini istiyor

  Fatma AKSU/İSTANBUL
  08 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2006 - 22:44

  Ülkesinden binlerce kilometre uzakta, yüksek ateş şikayetiyle Siyami Ersek Göğüs ve Kalp Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılan 25 yaşındaki Kongolu üniversite öğrencisi Ngalula Elisee’ye "aort kapak yetmezliği" teşhisi koyuldu. Ameliyat parası olmadığı için iki ay boyunca hastanede tedavi altında tutulan Elisee, Üsküdar Kaymakamlığı aracılığıyla ameliyat edildi. Elisee’nin kritik geçen ameliyattan sonra ilk sözü, "Annemi istiyorum" oldu.

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki iç karışıklıktan kaçarak altı ay önce Türkiye’ye gelen Ngalula Elisee, İstanbul’da Kongo ile ticaret yapan şirketlerde tercümanlık yapıyordu.

  Genç kadın, Siyami Ersek Göğüs ve Kalp Hastalıkları Hastanesi’nde 3.5 saat süren başarılı bir ameliyat sonrası sürekli annesini sayıkladı.

  Anestezinin etkisi geçerken, annesinin yanında olduğunu sanan Elisee’nin kendine geldikten sonra ilk sözü de "Annemi istiyorum" oldu. Ancak Elisee’nin ailesi, uçak parasını karşılayamadı ve Türkiye’ye gelemedi. Elisee, hálá yoğun bakım sonrasında sadece bir kez konuştuğu ailesinin gelmesini ümit ediyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı