Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konferans başka üniversitede yapılacak

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 2005 - 14:01Son Güncelleme : 23 Eylül 2005 - 14:01

  Boğaziçi Üniversitesi’nde bugün başlayacak olan, ancakİstanbul 4. İdare Mahkemesi’nce yürütmesi durdurulan ‘İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları’ başlıklı konferansın, yarın Bilgi Üniversitesi’nce düzenlenmesi planlanıyor.

  HürriyetAdalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek de, İdare Mahkemesi kararı'nın, iki üniversiteyi kapsadığını, konferansın başka bir üniversitede yapılabileceğini söyledi.

  İstanbul 4’üncü İdare Mahkemesi’nin son dakika kararıyla durdurulan Ermeni Konferansı’nda sürpriz bir gelişme yaşandı. Bugün yapılması planlanırken durdurulan ve bu nedenle içte ve dışarıda büyük tepkilere neden olan Konferansın yarın bu kez İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yapılacağı iddiası ortaya atıldı.

  Tartışmalı Ermeni konferansını düzenleyen üniversiteler bugün Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak erteleme kararına itiraz edecek. Ancak bugün mahkemeden karar çıkmazsa konferans yarın başka bir üniversitede yapılacak.

  Buna göre Konferans aynı katılımcılar ve konularla yarın Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ve pazar günü de sürecek.

   (Hürriyetim)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı