KONYA HABERLERİ

KONESOB’tan Salon Açıklaması

IHA
21.08.2015 - 14:41Son Güncelleme :

KONYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BAŞKANI ALİ OSMAN KARAMERCAN, ODA BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA, BİR DERNEĞE KİRALADIKLARI ODA KONFERANS SALONUNDAKİ PROGRAMIN HDP TARAFINDAN DÜZENLENDİĞİNİ ÖĞRENDİKLERİ İÇİN KONFERANS SALONUNU KİRALAMA KARARINI İPTAL ETTİKLERİNİ BELİRTTİ.

IHA

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, KONESOB’un konferans salonunun kiralanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Konuyla ilgili Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen basın toplantısına Başkan Ali Osman Karamercan ve oda başkanları katıldı. KONESOB Başkanı Karamercan, Konya’da odanın konferans salonunda yapılması planlanan Barışa Çağrı Konferansı hakkında açıklamalarda bulunarak, “Burası bir apartman binası gibidir, ben birlik başkanıyım, ayrıca yöneticilerimiz var ve çalışan elemanımız var. Bir bayan, bizim çalışan elemanımızı arıyor. ‘Konferans salonumuz boş mu?’ diye soruyor. Tarihe bakıp boş olduğu söylendikten sonra buraya 5-6 arkadaş geliyor. Burayı tutuyorlar ve biz bunların HDP olduğunu dün akşam öğrendik. Tabii ilk gelirken Barış Sevgi Vakfı Derneği adı altında tutacaklarını izah etmişler çalışan arkadaşımıza. Arkasından Halkların Demokrat Partisi (HDP) bağlantılı olduğu için sabah erkenden geldik, başkanlarımızla oturup, konuştuk ve iptal ettik. Bizim bu kadar şehidimiz varken, analarımız, bacılarımız, babalarımız ağlarken biz böyle bir şeye müsaade etmedik, asla da etmeyiz” dedi.
Odalarının aktif şekilde kullanıldığını söyleyen Karamercan, “Salonumuzu genellikle böyle kiraya veriyoruz, aktif bir şekilde dershaneler olsun, kooperatifler olsun. Benim Konya’da 31 tane odam var. Kendi oda başkanlarımız üyeleriyle toplantılarını yaparlar. Dışarıdan da talep olduğu zaman böyle kiraya veriyorduk ama burada bize karşı bir aldatmaca, kandırmaca söz konusu. Barış Sevgi Saygı Vakfı Derneği diye bize geldiler ama arkasından HDP çıktı. Böyle olunca da biz buna Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak tepkimizi göstererek, salonumuz kiraya vermekten vazgeçtik. Kendilerine ilettik. Onlar da tamam dediler” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KONESOB’tan Salon Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KONESOB’tan Salon Açıklaması haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  06:56
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı