KONYA HABERLERİ

KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet

IHA
27.08.2015 - 13:45Son Güncelleme :

KONESOB SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİ, BELİRLİ ARALIKLARLA TAŞRA İLÇELERE GİDEREK BURADA ESNAFIN SİCİL İLE İLGİLİ İŞLEMLERİNİ YAPIYOR

IHA

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) bünyesinde hizmet veren Sicil Müdürlüğü, dönem dönem Konya’nın ilçelerindeki esnaf odalarına giderek sicil işlemlerini esnafın ayağına götürüyor.
KONESOB Sicil Müdürü Hilmi Karataş ve sicil müdürlüğü ekipleri, sicil vizesi geçen, sicil kaydı ve adres değişikliği, meslek değişikliği, işyeri unvan değişikliği ve kayıt sildirme işlemleri yaptırmak isteyen esnafın Konya’ya gelmeden işlemlerini ilçelerdeki esnaf odalarına bizzat giderek yapıyor.
Esnaf sicil işlemlerinin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü Esbis (Esnaf ve Sanatkâr Bilgi Sistemi) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirildiğini söyleyen KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Esbis sistemi hem esnafımız hem de bizler açısından çok yararlı oldu. Bu sistem sayesinde tüm sicil işlemlerini elektronik ortamda kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.
ESNAFA UYARILAR
Esnafa sicil işlemleri konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Karamercan, “Esnaf ve sanatkârlarımız, Sicil Müdürlüğümüze müracaatları esnasında yanlarında kimlik, fotoğraf, taşımacılık sektöründe olanlarda araç ruhsatlarıyla müracaat edebiliyorlar. Kısa bir süre içerisinde sicil işlemlerini hallediyor ve bağlı bulunduğu meslek odasına yönlendirme yaparak esnafımızın kaydını oluşturuyoruz” diye konuştu.
Başkan Karamercan, işyeri açacak esnaftan istenen belgeler konusunda da KONESOB’un resmi internet sitesinde gerekli bilgilerin olduğunu ve vatandaşların buradan da bilgi sahibi olabileceğini hatırlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2018, Cuma
 • İmsak
  03:52
 • Guneş
  05:31
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:34
Sayfa Başı