KONYA HABERLERİ

KONESOB’tan Aşure İkramı

IHA
28.10.2015 - 13:20Son Güncelleme :

KONESOB BAŞKANI ALİ OSMAN KARAMERCAN, KAZAN BAŞINDA AŞURE İKRAMINDA BULUNDU

IHA

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) aşure ikramında bulundu.
İkram öncesi KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan ve Birlik Yönetimi aşure kazanının başında dua etti. Duanın ardından yaklaşık 5 bin kişiye aşure ikram edildi.
KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, Muharrem Ayının önemine değinerek, “Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Birliğimize bağlı 84 Odamız ve 50 bin esnafımızla tüm Konyalı hemşerilerimizin ve Müslümanların Hicri Yeni Yılını, Muharrem Ayını ve Aşure gününü tebrik ediyorum. En samimi duygularımla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını diliyorum. Böyle anlamlı bir ayda birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. KONESOB olarak esnafımızla, vatandaşlarımızla dayanışmamızı sağlamak adına aşure çorbası hazırladık ve ikramda bulunuyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KONESOB’tan Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KONESOB’tan Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı