İZMİR HABERLERİ

Konak'tan spora yatırım atağı

DHA
27.04.2017 - 11:37Son Güncelleme :
DHA

SON üç yılda spora yaptığı yatırımlarla yerel yönetimlerde örnek olan, açtığı spor merkezleriyle binlerce kişiye spor yapma imkanı sunan Konak Belediyesi, yeni spor alanları yaratma konusunda da önemli bir adım attı.

Konak Belediyesi bu kez başlattığı tesisleşme hamlesiyle de kulüplerin umudu oldu. Antrenman yapacak saha sıkıntısı çeken takımların yüzünü güldürecek yatırımlar için çalışmalara başlanırken, kısa sürede tamamlanması planlanan üç proje ile ilçeye modern üç yeni futbol sahası kazandırılması hedefleniyor.

Yapımına başlanacak üç futbol sahası içinde Gürçeşme Kayaspor'un idman yaptığı Yeşildere'deki toprak futbol sahası da bulunuyor. Mülkiyeti TCDD'ye ait olan arsanın Konak Belediyesi'ne kiralanması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan onay çıktı. Sporcuların ihtiyaçlarına cevap vermeyen, toprak saha kapsamlı bir spor tesisine dönüştürülecek. Lale Mahallesi'nde, İZBAN tren hattının hemen yanında yer alan futbol sahası yapılacak yeni düzenlemeyle içler acısı durumdan kurtarılacak. Şuanda herhangi bir ışıklandırmanın, çimlendirmenin, tel örgünün ve soyunma odasının olmadığı saha baştan aşağı yenilenecek. Tüm olumsuzlukların giderileceği saha sporculara gönül rahatlığıyla antrenman yapabileceği bir tesise dönüştürülecek. Projede bir futbol ve bir basketbol sahası ile tartan pist yer alıyor.

KURBAN PAZARI FUTBOL SAHASI OLACAK

Halkapınar’da daha önce kurban satış alanı olarak kullanılan boş arazi de yapılan düzenlemeyle gençlerin futbol oynayacağı bir tesise dönüşecek. Yaklaşık 13 bin 760 metrekare olan arazi yeşil alanın yanı sıra spor alanı olarak da bölgeye kazandırılacak. Kurban Bayramı öncesinde satış alanı olarak kullanılan ve kirli bir görüntü yaratan alan projenin tamamlanmasıyla yepyeni bir görünümle bölge halkına hizmet verecek. Bu alana da iki futbol ve bir basketbol sahası ile tartan pist yapılacak.

TOPRAK YERİNE SUNİ ÇİM

Konak Belediyesi tarafından yapılacak yeni sahalar arasında Vali Kazım Paşa İlkokulu’nun bahçesindeki toprak saha da yer alıyor. Öğrencilerin yanı sıra mahalle sakini gençlerin de ter döktüğü saha yapılacak düzenlemeyle görkemli bir futbol sahasına dönüştürülecek. Futbol oynamayı kolaylaştıran suni çimle kaplanacak olan sahadaki kale direkleri de yenilenecek. Ayrıca ışıklandırılacak olan tesis böylelikle sadece gündüz değil gece de kullanıma açılacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak'tan spora yatırım atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak'tan spora yatırım atağı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı