Ege Haberleri

EGE

  Konak'ta çöp konteyneri temizliği

  İZMİR, (DHA)
  24 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 23 Temmuz 2012 - 11:00

  Konak Belediyesi ekipleri, sıcak havada daha kolay çoğalan ve insan sağlığı için tehdit oluşturan bakterilerin ürememesi için yaz aylarında temizlik işlemlerini arttırdı.

  Konak Belediyesi'nin hijyen ekipleri özel araçlarla çöp konteynerlerini tek tek temizliyor. Daha sağlıklı bir çevre için hijyen kurallarına tam uyum sağlanıyor. Deterjanla temizlenen konteynerler fırçalanarak mikrop ve bakterilerden arındırıldıktan sonra durulama işlemi tamamlanıyor. Ardından konteynerler ve çevresi bakteri öldürücü ve koku giderici dezenfektanla ilaçlanıyor. Tüm bu işlemler sırasında yine halkın sağlığı ön planda tutuluyor. Kullanılan malzemelerde biyolojik ve anti bakteriyel ürünler tercih ediliyor.
  Konak'ta çevre duyarlılığının geçmiş yıllara oranla artış gösterdiğine değinen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, çöp konteynerlerinde gerekli özen gösterilmediği takdirde insan sağlığı için büyük tehlike oluşturacağına dikkat çekti. Başkan Tartan, “Sağlık turizminin yaygınlaşması ve bunun EXPO'da bir avantaj yaratması için İzmir'de büyük bir duyarlılık oluştu. Sağlık, İzmir'in sihirli kelimesi oldu. Sağlık turizmi için büyük ataklar düşünürken, basit önlemler kimi zaman unutulabiliyor. Kirli çöp konteynerlerindeki tehlike, büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Hem İzmirlilerin hem de kentimize gelen turistlerin sağlığı ve güvenliği için çevre temizliğine özellikle yaz aylarında daha çok önem veriyoruz” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı