Ege Haberleri

EGE

  Konak'ta bina krizi

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 2000 - 00:01

  İZSU Genel Müdürlüğü'nün taşınmak için gün saydığı Konak'taki TANSAŞ binası, Büyükşehir Belediyesi'nde krize yol açtı. Üst katlardaki idari birimlerini Bornova'ya taşıyan TANSAŞ Genel Müdürlüğü, zemindeki mağazasını, yeni yer bulamayınca boşaltmak istemedi. Büyükşehir Belediyesi'nden kiracılığının uzatılmasını talep etti.

  YEŞİLYURT'taki Genel Müdürlük binasını terk ederek, Konak'taki binanın alt katını vatandaşların su faturalarını ödeyebileceği merkeze dönüştürme planı yapan İZSU ise üst katları da idari birim olarak kullanmak için harekete geçti. Ancak TANSAŞ'ın Konak'ta uygun bir yer bulamaması ve mağazadan çıkmaması üzerine taşınma erteledi.

  YEŞİLYURT'taki İZSU binasını, Polis Karakolu, Konak Belediyesi şubesi ve İZSU veznelerini de barındıracak çok amaçlı hizmet binasına çevirmeyi planladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, bu birimlerin boşaltacağı bitişik binaları da yıkıp yeşil alan yapacaklarını söyledi, ‘‘TANSAŞ bir an önce yeni mağaza yeri bulmalı. Yoksa, tüm çalışmalar aksayacak’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı