OSMANİYE HABERLERİ

Konaklama Tesislerinde 17 Derslikli İlkokul Açıldı

IHA
27.02.2015 - 16:49Son Güncelleme :

OSMANİYE’DE SURİYELİLERİN KALDIĞI KONAKLAMA TESİSLERİ’NDE YAPILAN 17 DERSLİKLİ İLKOKULUN AÇILIŞINI VALİ KEREM AL YAPTI.

IHA

Osmaniye’nin Cevdetiye beldesinde bulunan ve Suriyeli vatandaşların kaldığı Konaklama Tesisi’nde 1038 öğrencinin eğitim gördüğü 17 derslikli ilkokul, Vali Kerem Al’ın katılımıyla açıldı.
Açılış öncesinde Vali Kerem Al’a bilgi veren Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Şengel, daha önce Konaklama Tesisi içerisindeki mahallelerde bulunan sınıfların bir araya toplanması ile oluşturulan 17 derslikli okulun, sabah ve öğle olmak üzere ikili eğitim yapacağını, böylece 34 sınıfta okuyan 1038 öğrenciye eğitim verileceğini kaydetti.
Vali Kerem Al ve protokol mensupları, okulu “hayırlı olsun” dilekleri ile açtılar. Açılışın ardından, Suriyeli öğrenciler Vali Kerem Al’ı İstiklal Marşı’nu okuyarak karşıladılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Al, daha sonra ders yapılan sınıfları ziyaret etti. Öğretmenlerden bilgi alan Vali Al, öğrencilerle birlikte matematik ve İngilizce derslerini dinledi. Öğrencilerle sohbet de eden Vali Al, onlara yer fıstığı drajesi hediye etti.
SURİYELİ ÖĞRETMENLERDEN VALİ KEREM AL’A TEŞEKKÜR
Vali Kerem Al, daha sonra öğretmenler odasında Okul Müdürü ve öğretmenler ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Okul Müdürü, Vali Kerem Al’a ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, “Türk devletine ve Türk milletine bize kucak açtıkları için teşekkür borçluyuz. Bizim için yaptıklarınızı çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağız. Ayrıca okullar için de size teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız, Konaklama Merkezindeki okullar sayesinde eğitimlerine aksatmadan devam edebiliyorlar” diye konuştu.
Vali Kerem Al ise imkanlar elverdiği ölçüde Suriyeli misafirlerin rahat etmeleri için çaba gösterdiklerini kaydederek, “Bugün sizlerin taleplerinizi ve varsa sorunlarınızı dinlemek istiyorum. İmkanlarımız ölçüsünde sorunlarınızı çözmek ve daha rahat bir şekilde yaşamanızı sağlamaya gayret edeceğiz” dedi.
Öğretmenlerin okulun bazı ihtiyaçlarını dile getirmeleri üzerine Vali Kerem Al, eğitim ile ilgili taleplerin yerine getirilmesi için gayret edileceğini kaydetti. Öğrencilerin okul dışı zamanlarda meşgul oldukları faaliyetler konusunda da İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Şengel’den bilgi alan Vali Kerem Al, çocukların sosyal faaliyetlerde bulunabileceği alanlar yapılması için çalışma yapılması talimatını verdi.
Konaklama Merkezi ziyaretinin devamında, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Suriyeli misafirler için açılan kursları da ziyaret eden Vali Kerem Al, giyim, örgü, el sanatları, kuaförlük kursiyerlerini atölyelerinde ziyaret etti. Kurs öğretmeni ve kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Kerem Al, kursiyerlere başarılar dileyerek Konaklama Merkezinde bulunan diğer Suriyeli misafirlerin sorunlarını dinlemek üzere kurstan ayrıldı.
Ziyaretinin son bölümünde Konaklama Tesisi’nin kültür ve spor ortak alanında Suriyeli misafirlerle bir araya gelen Vali Kerem Al, misafirlerin sorunlarını tek tek dinleyerek, sorunların çözülmesi için gerekli talimatları verdi.
Okulun açılışına Vali Yardımcıları Mehmet Öz ve Dr. M.H. Nail Anlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Latif Boz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Cem Uraldı, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Şengel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Konaklama Tesislerinde 17 Derslikli İlkokul Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konaklama Tesislerinde 17 Derslikli İlkokul Açıldı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı