Ege Haberleri

  Konak Tüneli’ne kurul onayı yok

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu, Konak Tüneli Projesi krokisine jeolojik etüd eksikliği, kesit ve kodların yeralmaması ve üzerinde kalacak sit alanlarının belirlenmemiş olması nedeniyle onay vermedi.

  Kurul üyeleri, projeye prensipte “Evet” dediklerini ancak, eksiklerin tamamlanması ve arkeolojik bir rapor da hazırlanmasından sonra en son kararı vereceklerini bildirdi. Öte yandan, Karayoları 2. Bölge Müdürlüğü, Bahribaba Parkı ve Yenişehir’deki giriş ve çıkış noktalarında sondaj izni için Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Büyükşehir Belediyesi, yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi istedi. İzin alınması durumunda, yüklenici firma sondaj yapacak.

  Bayram sonrası iletilecek

  Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altan, kurulun tünelin faydalı olacağını, prensipte olumlu baktığını, trafiğe katkısı olacağını kabul ettiğini belirterek, “Tünelin ne kadar alttan gideceğini sordular. Kod ve kesitleriyle ilgili bilgi istediler. SİT alanlarını etkilemeyecek. Ancak, bunla ilgili de bazı bilgilerin projeye işlenmesini istediler. En kısa sürede kurula bu bilgileri teslim edeceğiz. Sanıyorum, Kurban Bayramı’ndan sonra toplanacak Kurul’un toplantısında yeni değerlendirme yapılacaktır” dedi.

  Bornova’da şefaf ihale

  İZMİR’de Bornova Belediyesi’nin Çamdibi Kapalı Pazaryeri’deki altı dükkan, go-card pisti, manej sahası, çay bahçesi, iki tuvalet ve bir ATM 31 Ekim Pazartesi günü yapılacak açık ihaleyle kiralanacak. Katılmak isteyenlerin 31 Ekim saat 14.00’e kadar Bornova Belediyesi Encümen Başkanlığı’na evraklarını teslim etmesi gerekiyor. Başkan Kamil Okyay Sındır, tüm işleri olduğu gibi kiralama ihalelerini de açıklık ve şeffaflık içinde yaptıklarını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı