Ege Haberleri

EGE

  Konak’ta örnek buluşma

  İZMİR (DHA)
  17.09.2015 - 12:56 | Son Güncelleme: 17.09.2015 - 12:56

  KONAK Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile yeni atanan Kaymakam Mustafa Çek ilçede görev yapan mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

  Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya 113 mahalle muhtarının yanı sıra ilçedeki resmi kurum ve kuruluşların birim yöneticileri ile belediye başkan yardımcıları da katıldı. Toplantıda konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, merkezi idare ile yerel yönetimlerin işbirliği içinde çalışması gerektiğini söyledi. Pekdaş "Kentin seçilmişleri ve atanmışları olarak her zaman bir arada olmalıyız.

  Öyle işler var ki yazışmaların kurbanı oluyor. Bir telefonla çözülecekken yazışmalarla uzayıp gidiyor. Biz yüz yüzelik ilkesiyle sorunları çözmekte kararlıyız" dedi.

  Konak’ta görev yapan 113 muhtarıyla belirli aralıklarla toplantılar yaptıklarını ve bu toplantılara belediye bürokratlarının yanı sıra ilçede göreli şube müdürlerinin de katıldığını dile getiren Pekdaş, "Muhtarlarımızın kolayca ulaşabildiği müdürlüklerimiz var. Ayrıca Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü kurduk. Bu müdürlüğümüz çalışanları muhtarlarımızı sürekli ziyaret ediyor. Onların sorunlarını, talep ve isteklerini not alarak ilgili müdürlüklere iletiyor. Sorunların çözümü için birlikte çalışacağız. Her an bana, başkan yardımcılarıma, müdürlerime ulaşabilirsiniz" diye konuştu.

  Konak Kaymakamı Mustafa Çek de muhtarları ziyaret edeceğini söyledi. Muhtarlar tarafından fakirlik belgesi verilip-verilemeyeceği sorusuna "Fakirlik belgesini muhtarların vermesinde bir sakınca yoktur. Ancak muhtarlarımız hakkında yeterli bilgiye sahip olamadığı kişileri mutlaka Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yönlendirsin ki, bir karışıklık, bir hata yaşanmasın" dedi.

  Mahalle muhtarlarının da söz alarak taleplerini ilettiği toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akkaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Arif Aytan, Mal Müdürü Metin Uçar, Sağlık Müdürü İbrahim Padır, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Fatma Boya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akaraca, İlçe Müftüsü Zeki Aksoy, İlçe Nüfus Müdürü Nuray Arınç, Tapu Müdürü Hilmi Kısaağıl ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Elvani Yıldırım da söz alarak görev yaptıkları kurumlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı