İZMİR HABERLERİ

Konak’ta Her Pazartesi Tiyatro Var

IHA
07 Ekim 2015 - 10:30Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 10:31

ÇOCUKLARI ERKEN YAŞTA SANAT İLE BULUŞTURMAYI VE SANATI GÜNLÜK YAŞAMLARININ BİR PARÇASI HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLEYEN KONAK BELEDİYESİ, YAŞAMA GEÇİRDİĞİ ‘ÇOCUKLARA PAZARTESİ OYUNLARI’ ADLI ETKİNLİK İLE ÖĞRENCİLERE HAFTANIN İLK GÜNÜ TİYATROYA GİTME KEYFİ SUNUYOR.

IHA

Çocukları erken yaşta sanat ile buluşturmayı ve sanatı günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Konak Belediyesi, yaşama geçirdiği ‘Çocuklara Pazartesi Oyunları’ adlı etkinlik ile öğrencilere haftanın ilk günü tiyatroya gitme keyfi sunuyor.
Geçtiğimiz yıl ’Okulda Oyun Var’ projesiyle binlerce öğrenciyi tiyatroyla buluşturan Konak Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında da çocukları sanatla tanıştırmaya devam ediyor. Tiyatroyu salonlardan çıkararak okullara taşıyan Konak Belediyesi bu yıl da Çocuklara Pazartesi Oyunları adlı yeni bir etkinliğe imza attı. Yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte ders başı yapan öğrencilerin haftaya güzel başlamalarını sağlamak adına her pazartesi Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde tiyatro gösterimi yapılacak.
HER AY DÖRT OYUN
Konak Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün yürüttüğü projeden ilçede ilk ve ortaöğretim okullarına giden öğrenciler faydalanıyor. Her ay dört farklı tiyatro oyununu öğrencilerle buluşturacak Çocuklara Pazartesi Oyunları projesi, ilk olarak Sıcakkan Sanat Merkezi oyuncuları tarafından sahnelenen Küçük Deniz Kaplumbağası oyunu ile başladı. Salonu dolduran öğrenciler gösteriyi büyük bir ilgiyle izledi. Çocuklara Pazartesi Oyunları ekim ayı boyunca Oyun Bahçesi Çocuk Tiyatrosu’nun hazırladığı Şaşkın Palyaço, Tiyatro Elma’dan Tom ve Jerry, Tiyatro Şebboy’dan da Martı adlı oyun ile devam edecek. Konaklı çocuklar bu sayede hem sanatla buluşmuş olacak hem de haftanın ilk günü eğitici olduğu kadar eğlendirici olan tiyatro oyunlarını izleyerek haftaya daha keyifli başlayacak.
HEDEF 10 BİN ÇOCUK
Öte yandan Konak Belediyesi’nin her hafta düzenlendiği Okulda Oyun Var etkinliği bu yıl da devam edecek. Tiyatroya gidemeyen öğrencilere tiyatro keyfini okullarında yaşama fırsatı veren proje kapsamında bu yıl da okullar tiyatro sahnesine dönüşecek. Konak Belediyesi’nin, çocukların tiyatro ile tanışmasını ve sanat algısı kazanmasını sağlayan projeleri ile bu eğitim öğretim yılında 10 bin çocuğun tiyatroyla buluşması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak’ta Her Pazartesi Tiyatro Var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak’ta Her Pazartesi Tiyatro Var haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı