Ege Haberleri

EGE

  Konak’ta gerginlik Bayraklı’da şenlik

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.01.2012 - 21:19

  CHP’liler dün Karşıyaka, Konak, Karabağlar ve Bornova’da delege seçimi için sandık başına gitti. Konak’ın bazı mahallelerinde sandık kurulmayınca yöneticilere tepki gösterildi.

  Partililer, “Hani her yerde sandık kurulup seçim yapılacaktı. Oy kullanmak için geldik oy atacak sandık bulamadık” dedi. Aziziye Mahallesi Muhtarı İbrahim Pamuk, dosya görevlisi Ali Şen’le ilçe başkanlığına giderek seçimi gerçekleştirmek için gerekli belgeyi almak istediklerini, ancak verilmediğini öne sürdü. İlçe binasında Konak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir’in keendisini darp ettiğini öne süren Pamuk, hastaneden rapor aldı. Pamuk, “ilçe yönetimi seçimlere hile karıştırmaya çalıştı. Yaptıkları oyunu bozduğum için bana saldırdılar. Hani her yerde sandık kurulacaktı? Sandık kurulmadan seçimi yapmış gibi göstermeye çalıştılar. Umarım il başkanlığı sessiz kalmaz” dedi. Konak ve Karabağlar’da delege seçiminin yapılacağı bazı mahallelerde delege seçimlerinin yapılacağı adresler son anda değiştirilince sıkıntı yaşandı.

  Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, 113 mahallenin 70’inde seçimlerin dün gerçekleştirildiğini, sadece dördünde sorun yaşandığı için ertelendiğini öne sürerek, “Konak’ta öyle mahallelerimiz var ki sadece 4-5 üyesi var. Bu mahalleleerde seçimleri bir saatte sınırlandırdık. 100’ün üzerinde üyesi olanlara iki saat verdik. Çift liste olan yerlerde sıkıntı yaşandı. Bu nedenle dört mahalleyi erteledik” dedi. Ancak Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Zeki Günen, seçimlerin yapılmadığı yerlere giderek incelemelerde bulundu, “Seçimi yapacak arkadaşlarımız görevli oldukları sandık başına gitmedi. Biz de tutanak tutuk” dedi.

  Sandıksız kabul etmem

  Tunus’un, “Dört mahallede ertelendi” açıklamasına karşın muhalifler 30’a yakın mahallede seçim yapılmadığını öne sürdü. İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır
  ise, “Her mahallede seçim yapılacak. ‘Ben yaptım, oldu’ olmayacak. Sandık kurulmayan yerde yapılan seçimi kabul etmiyorum” dedi. Bayraklı’nın bazı mahallerinde ise partililer davul zurna sandığa gitti. Seçimler şenlik havasında gerçekleşti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı