Ege Haberleri

EGE

  Konak’ta "dayanışma" var

  Hürriyet Haber
  08.07.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Sema Pekdaş yönetiminde gerçekleştirildi. Temmuz ayının teması "Kentte Dayanışma Var" olarak belirlendi.

  CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın da katıldığı toplantıda Manisa’da yaşanan trafik faciasında hayatını kaybedenler anıldı. Başkan Sema Pekdaş, kazada hayatını kaybeden13’ü kadın, 15 tarım işçimize Allahtan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi. Bu tür acıların artık son bulmasını dileyen Pekdaş, "Trafik kazalarının olmadığı, ucuz iş gücünün sona erdiği, herkesin özgürce, insan olarak değerli yaşadığı bir Türkiye’nin gerçekleşmesi özlemiyle hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum" dedi.

  OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

  Birimlerden ve komisyonlardan gelen önergelerin görüşüldüğü meclis toplantısında Temmuz ayı teması da belirlendi. Her ayı bir temayla renklendiren ve geçtiğimiz ay ’Kentte Gönüllü Var’ temasını belirlediklerini hatırlatan Başkan Pekdaş, bu ayın temasının da "Kentte Dayanışma Var" olduğunu söyledi. "Kentte Dayanışma Var" temasının Ramazan ayına uygun olduğunu da dile getiren Başkan Pekdaş, "Kentler mahallelerden, insanlardan oluşuyor. İnsanın unutulduğu, mahallenin unutulduğu bir yerde kent kimliği, kent ruhu diye bir şey kalmıyor. Dayanışmayı hatırlamamız lazım. Kaldı ki şimdi Ramazan ayı içindeyiz. Bu duyguları daha iyi hatırlamamız gerek" dedi. Temayla ilgili hazırlanan kısa filmin izletilmesinin ardından yapılan oylama sonunda ’Kentte Dayanışma Var’ teması oy birliğiyle kabul edildi. Belirlenen tema kapsamında Konak Belediyesi’nin Temmuz ayı boyunca yapacağı tüm yazışmalarda ’Kentte Dayanışma Var’ logosu kullanılacak ve ay boyunca yapılacak tüm etkinliklerde de bu tema ön planda tutulacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı