Ege Haberleri

EGE

  Konak’ta çok farklı hizmet

  Hürriyet Haber
  23.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.05.2010 - 20:38

  KONAK Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Belediyenin ikram araçlarını cenazesi olan vatandaşların ve toplantılarda, etkinlik görevlilerinin hizmetine sunmaya başladı. Konak’taki camilerde düzenlenen cenaze törenlerinde özel donanımlı minibüsle çay, cenaze evinde ise pilav ikramı yapılıyor. Vatandaşlar, çok anlamlı buldukları bu hizmetten dolayı teşekkür ediyor. Tartan, “Böylesine manevi duyguların yoğun olduğu günlerde vatandaşlarıımızın yanında yer almak bizim görevimiz. Biz hizmet için geldik, halkımızın en acı gününde yanında olmaya devam edeceğiz. Onların acılarını, paylaşarak hafifleteceğiz” diye konuştu.
  Vefanın insan hayatında önemli bir ayrıntı olduğuna değinen Başkan Tartan, “Ailesinden birini kaybeden zaten büyük acı yaşıyor. Bir de taziyeye gelen cemaate ikramı düşünmesin diye böyle bir hizmeti başlattık. Kabul görmesi bizi mutlu eder. Biz acılı yurttaşların mutlaka yanlarında olacağız” dedi.
  Konak Belediyesi bu hizmetini geçtiğimiz günlerde İstanbul’da oynanan Altay-Adana maçına da taşıdı. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan maçta İzmirli taraftarlara çay, bisküvi ve sandviç ikram edildi. Tartan, vatandaşın hem acı hem de coşkulu günlerinde yanarında olduklarını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı