İZMİR HABERLERİ

Konak’ta Bit Pazarı’na Yeni Yer Müjdesi

IHA
27.08.2015 - 11:16Son Güncelleme :

İZMİR'İN KONAK İLÇESİNDEKİ YENİŞEHİR SEMTİNDE KURULAN VE UZUN SÜREDİR SORUN OLUŞTURAN İZMİR’İN TEK İKİNCİ EL EŞYA PAZARI KONAK BELEDİYESİ’NİN YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE ARTIK YENİ YERİNDE HİZMET VERECEK.

IHA

İzmir’in Konak ilçesindeki Yenişehir semtinde kurulan ve uzun süredir sorun oluşturan İzmir’in tek ikinci el eşya pazarı Konak Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar neticesinde artık yeni yerinde hizmet verecek.
Konak ilçesinde, halk arasında Bit Pazarı olarak adlandırılan ve gerek nostaljik atmosferi, gerekse de ucuz alışverişin adresi olmasıyla nedeniyle kent kültürünün değişmez bir parçası olan ‘ikinci el eşya pazarı’ yeni yerine kavuşuyor. Daha önceleri Yeşildere’de kurulan ancak sonrasında Yenişehir’deki Gıda Çarşısı içinde faaliyet göstermeye başlayan pazar için, Konak Belediyesi 5 bin 247 metrekarelik yeni bir pazar yeri alanı belirledi. Gıda Çarşısı’nın hemen arkasında bulunan ve bir kısmı Konak Belediyesi’ne, bir kısmı ise özel mülkiyete ait alanda oluşturulan pazar yeri sayesinde İzmir’in tek ikinci el eşya satışının yapıldığı pazar artık daha nitelikli ve düzgün bir yerde kurulacak. Konak Belediyesi ve İkinci El Eşya Satıcıları Derneği arasında yürütülen görüşmeler neticesinde belirlenen yeni pazar yerinin çok kısa bir süre içinde faaliyete geçeceği belirtildi.
Yeni pazar yeri, esnafın da yüzünü güldürdü. Yer bulma sorunu da yaşayan esnaflar, yeni yerle bu sorundan da kurtulmuş oldu. Konak Belediyesi ile İkinci El Eşya Satıcıları Derneği arasındaki görüşmeler sonunda pazarda tezgah açacak esnaflar tek tek kayıt altına alındı. İkinci el pazarının kurulması için hazırlanan yeni pazar yeri alanında her ayrıntı düşünüldü. Esnafın ve alışverişe gelen vatandaşların rahat hareket edebilmesi için tezgah alanları sarı çizgilerle belirlendi. Daha önceki pazar yerinde toprak üstünde tezgah açan pazar esnafı, yeni oluşturulan pazar yerinde daha temiz ve düzgün beton zemin üzerinde tezgah açacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak’ta Bit Pazarı’na Yeni Yer Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak’ta Bit Pazarı’na Yeni Yer Müjdesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı