Ege Haberleri

EGE

  Konak’ta beş sanat buluştu

  Hürriyet Haber
  21 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 20:20

  Resim, enstalasyon, video, fotoğraf ve dans performansının bir arada olduğu sergi, farklı disiplinlerden gelen yerli ve yabancı 14 sanatçıyla gerçekleşti.

  Konak Belediyesi tarafından düzenlenen “Bakışımsız İlişkiler” çağdaş sanat sergisi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde İzmirli sanatseverlerle buluştu.  Küratörlüğünü Seyhan Boztepe, koordinatörlüğünü Ceren Bulut Yumrukaya’nın yaptığı sergiye Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi öncesinde Onur Demirbasa’nın modern dans gösterisi sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi. İlgi çekici serginin, 7 Aralık tarihine kadar gezilebileceği bildirildi.

  Lavanta çiçekleri kokusu

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nin geçmişteki yıllarda da çok güzel sergilere ev sahipliğini yaptığını söyledi. Bakışımsız İlişkiler sergisinin ilgi çekici bir çalışma olduğunu vurgulayan Başkan Tartan şunları söyledi: “Lavanta çiçekleri kokusu arasında sergiyi gezdim. Bir yandan Fransız, Amerikan bir yandan da Türk sanatçıların çok önemli eserleri yer alıyor. Bakışımsız İlişkiler, ismi güzel. Ben sanatçılardan izin isteyerek bakışımsız ilişkiler, bakışımlı sevgiler dilemek istiyorum. Sevgiler bakarak, ileterek büyüyor gelişiyor, daha anlamlı oluyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı