Ege Haberleri

EGE

  Konak Sineması kapılarını açtı

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  24 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ocak 2012 - 12:56

  Herkes izleyebilsin diye bilet fiayatları 5 TL’ye çekildi. Son teknolojinin kullanılan sinemada her şey tepeden tırnağa yenilendi.

  İzmir’de aralarında sinema öğrencilerin de bulunduğu İzmir Sinema ve Görsel Sanatlar Derneği (İZSGD) bundan iki yıl önce kapılarını kapatan artık bir daha açılması imkansız gibi görünen Kemeraltı’ndaki Oska Pasajı’nda yer alan kentin en eski sinemalarından Konak Sineması’nı kendi elleriyile onararak yeniden yarattı. Bugün kapılarını açan sinemada biri 340, diğer ikisi 80 kişilik olmak için üç salon bulunuyor.

  Sponsor desteği istedi

  Dernek Koordinatörü Aydın Karataş ve Yönetim Kurulu Üyesi Suat Eroğlu, İzmir’i yönetenlerden, işadamlarından sponsor desteği istedi. Eroğlu, 6 ay boyunca sinemanın inşaatında dernek üyesi akademisyenler, oyuncular ve öğrencilerin çalıştığını belirterek, “Ailemizin yastık altındaki paraları, okul harçlıklarımız ve bankadan kredi çekerek 2 milyon TL’ye bu sinemayı yarattık. Amacımız çarşıya alışverişe gelen İzmirlileri sadece filmle değil, o filmde oynayan sanatçı, yapımcı ve oyuncularla buluşturmak. Konak Sineması’nın açılmasıyla birlikte çarşıda olumlu şeyler yaşanacak. Akşam hava karardıktan sonra hiç kimsenin gelmez dediği çarşıda bizler gece yarısı seanslar yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

  Derneğin Koordinatörü Suat Eroğlu da, “Bugün İstanbul’da Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı binlerce insan eylem yapıyor. İstanbul’da İzmirli ailelerin yönettiği holdingler sinemanın yıkılmaması için sponsor oluyor. Fakat biz bu kentte hala bulamadık” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı