İZMİR HABERLERİ

Konak Meclisinden Barış Mesajları

IHA
04.08.2015 - 12:15Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYESİ AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI BELEDİYE BAŞKANI SEMA PEKDAŞ YÖNETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TOPLANTININ BAŞINDA, CHP VE AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİ SÖZ ALARAK SON GÜNLERDE YAŞANAN SALDIRILARI KINAYARAK, HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN TAZİYELERDE BULUNDU.

IHA

Konak Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısını Belediye Başkanı Sema Pekdaş yönetiminde gerçekleştirildi.
Konak Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantının başında, CHP ve AK Parti Grup Başkanvekilleri söz alarak son günlerde yaşanan saldırıları kınayarak, hayatını kaybedenler için taziyelerde bulundu. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş yönetimindeki toplantıda, oylamaya sunulan çeşitli önergeler kabul edildi.
Öte yandan Konak Belediyesi meclisi, Ağustos ayı temasını da ‘Kentte, Yurtta, Dünyada Barış’ olarak belirledi. Barışın her türlü girişimini olumlu karşıladıklarını ve her alanda barış dilini yükseltmek gerektiğini dile getiren Başkan Pekdaş, “Dünyada, Türkiye’de barışa çok ihtiyacımız olan bugünlerde ’Kentte, Yurtta, Dünyada Barış’ temasının Konak’ın teması olmasını meclisin takdirine sunmak istedik. Ağustos ayı hep savaşla yüzleştiğimiz bir ay olmuş. 1945’te Ağustosun 6’sında Hiroşima’ya 9’unda da Nagazaki’ye Atom Bombası atıldı. Birinci Dünya Savaşı Ağustos ayında başladı. Savaşın yakıcılığını ve şiddetini Ağustos ayında yaşamışız ve bugün Basmane’de de savaşın izlerini yaşıyoruz” dedi.
BASMANE GÜNLERİ ERTELENDİ
Basmane’nin Suriyeli sığınmacılarla ve onların acı yaşamlarıyla dolu olduğunu ifade eden Başkan Pekdaş, “8 bin 500 yılık bir tarihe sahip kentte yaşıyoruz. Bu kent kendi kültürel kimliğini barış içinde üretmiştir. Ancak günümüz savaşlar dönemi olarak devam ediyor. Biz Konaklılar savaşın yakıcılığını özellikle de görev yaptığımız Basmane Meydanı’nda çok fazla hissediyoruz. Savaştan kaçan insanların ne zorluklar içinde yaşadıklarını biliyoruz. Savaştan kaçmak en temel insan hakkıdır. Onlara yardım etmek de gerekir. Türkiye maalesef bunu yerine getirmiyor. Onları tek başına bıraktılar” diye konuştu.
Başkan Pekdaş, konuşmasında her yıl düzenlenen Basmane Günleri’ni bu yıl erteleme kararı aldıklarını da açıkladı. Meclis oturumunda yapılan oylama ile ‘Kentte, Yurtta, Dünyada Barış’ teması oy birliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Meclisinden Barış Mesajları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Meclisinden Barış Mesajları haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı