İZMİR HABERLERİ

Konak Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerden eylem

AA / Mustafa Yıldırım
15.01.2015 - 15:31Son Güncelleme :

- İş akitlerinin tek taraflı fesh edildiğini iddia eden 15 işçi, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde imza kampanyası başlattı

AA / Mustafa Yıldırım

İZMİR (AA) - Kapanan İzmir İl Özel İdaresi'ndeki kadroları Konak Belediyesi'ne devredilmesinin ardın "iş akitlerinin tek taraflı fesh edildiğini" iddia eden 15 işçi, işlerine geri dönebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde imza kampanyası başlattı.

İzmir'de Bütünşehir Yasası'yla birlikte tüzel kişiliği sona eren İl Özel İdaresi'nin taşeron işçileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamının da bulunduğu hizmet binası önüne stant kurarak Konak Belediyesindeki işlerine geri dönebilmek için imza kampanyası başlattı.

Konak Meydanı'na, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın fotoğraflarının da yer aldığı "Adaletin bu mu?" ve "Sözünü tut!" yazan pankartlar asan işçiler, başkanın hukukçu kimliğine vurgu yaptı.

İşçilerden Yener Alabacak, Bütünşehir Yasası'yla birlikte tüzel kişiliği sona eren İl Özel İdaresi'nden, komisyon kararıyla 15 işçi arkadaşıyla birlikte Konak Belediyesi'ne geçirilerek çeşitli birimlerde görevlendirildiklerini hatırlattı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın seçimlerden önce İl Özel İdaresi işçilerinin mağdur edilmeyeceğine dair söz verdiğini ifade eden Alabacak, iş akitlerinin tek taraflı olarak fesh edildiğini, bu konuda belediye başkanı Pekdaş'ın verdiği sözlerde durmadığını iddia etti.

Kurumlar arasındaki siyasi çekişmelerin kurbanı olmak istemediklerini dile getiren işçi Aytekin Uğurel ise kendi ekmeklerinin derdin de olduklarını, çare aradıklarını söyledi.

Uğurel, kendilerine sahip çıkılıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerden eylem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerden eylem haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı