İZMİR HABERLERİ

Konak Belediyesi E-devlet Uygulamasına Katıldı

IHA
01.07.2015 - 11:52Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYESİ, E-BELEDİYE HİZMETİNDEN SONRA YAKLAŞIK 20 MİLYONU AŞKIN KİŞİNİN KULLANDIĞI E-DEVLET UYGULAMASINA KATILDI.

IHA

E-belediye hizmetiyle vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir noktadan gerçekleştirmesine olanak tanıyan Konak Belediyesi, bu kez kullanıcı sayısı kısa sürede 20 milyonu aşan e-Devlet uygulamasına katıldı.
Konak Belediyesi, hemen hemen tüm belediyelerin yakından takip ettiği e-Devlet uygulamasına katılarak vatandaşlara önemli bir kolaylık sağladı. Uygulama ile vatandaşlar, belediye işlemlerini https://www.turkiye.gov.tr/konak-belediyesi adresi üzerinden sıra beklemeden, kolayca yapabileceği belirtildi. Uygulamadan faydalanmak için T.C Kimlik Numarası ile e-Devlet şifresi yeterli olacağı ifade edilirken, sisteme giren kullanıcılar buradan ‘Arsa Rayiç Değerleri, Beyan Bilgileri Sorgulama, Borç Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama’ gibi belediyecilik hizmetlerini sıra beklemeden kısa sürede gerçekleştirebileceği bildirildi.
E-Devlet şifresi olan her Konaklının dünyanın her noktasından, günün her saati belirtilen belediyecilik işlemlerini kısa sürede ve rahatlıkla yapabileceğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Konak Belediyesi olarak üstlendiğimiz görevi çağın gerektirdiği yöntem ve anlayışla yerine getiriyoruz. Mevcut e-belediyecilik hizmetimizi bu kez e-Devlet sistemiyle entegre hale getirerek vatandaşımıza sunduğumuz hizmetleri daha hızlı ve kolay ulaşabilir hale getirdik. Vatandaşlarımız e-devlet şifreleriyle işlemlerini gönül rahatlığıyla ve güvenle yapabilecek. Böylelikle hem zamandan tasarruf edecekleri hem de kamusal verimliliğin artmasında rol oynamış olacaklar” dedi. Konak Belediyesi’nin dahil olduğu e-Devlet uygulamasında İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin dışında 30 ilçe belediyesi arasından altı belediye yer aldığı öğrenildi.
E-BELEDİYE HİZMETİ DEVAM EDİYOR
E-Devlet uygulamasına giren Konak Belediyesi’nin, www.konak.bel.tr web sayfası adresinde yer alan e-belediye hizmeti de devam ediyor. Vatandaşlar e-belediye uygulamasına giriş yaparak buradan sorgulama işlemleri menüsünden, ‘Borç Sorgula, Vergi Affı Bilgileri, Arsa Rayiç Değerleri, İnşaat Maaliyet Bedelleri, Bina Aşınma Oranları, Çevre Temizlik Tarifeleri, Evrak Takip, Nikah Daireleri, Encümen Kararları, Meclis Kararları, Emlak Beyan Bilgileri’ne’ kolayca ulaşabiliyor. Ödeme İşlemleri menüsünden ise ‘Borç Sorgula / Öde, Ödeme Bilgilerini Görüntüle ve Hesap Bilgileri’ işlemlerinin yapalabileceği kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Belediyesi E-devlet Uygulamasına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Belediyesi E-devlet Uygulamasına Katıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı