İZMİR HABERLERİ

Konak Belediye Personeline Tetanos Aşısı

IHA
15 Temmuz 2015 - 11:55Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 11:56

KONAK BELEDİYESİ, PERSONELLERİNE MESLEK HASTALARINA KARŞI TETANOS AŞISI YAPTIRDI.

IHA

Konak Belediyesi, sahada görev yapan çalışanlarının meslek hastalıklarından korunmaları amacıyla tetanos aşısı yaptırdı.
Konak Belediyesi, sahada çalışan personellerin karşılaşabileceği risklere karşı öncesinde tedbir almak ve meydana gelebilecek olası sağlık sorunlarını en aza indirgemek amacıyla bir uygulama başlatıldı. Başlatılan uygulamada, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli işçilere belediye sağlık ekibi tarafından tetanos aşısı yapıldı.
Saha işlerinde çalışan personelin tetanos tehlikesiyle daha çok karşı karşıya kalma riskleri bulunduğunu dile getiren yetkililer, "Tetanos bakterisi genellikle derin delici yaralanmalarda ortaya çıkmasına rağmen yinede doğabilecek tehlikelere karşı çalışan personelimizin aşılarını belirli sürelerde yapıyoruz. Tetanos aşısı yapısı gereği bir kere vurulup ömür boyu koruyan aşılardan olmadığı için 5-10 yılda bir tekrarlanması gerekmektedir. Aşı yaptırarak olası yaralanmalarda oluşacak tetanos riskinin de önüne geçmiş oluyoruz” şeklinde ifadelerine yer verdi.
İş güvenliği kapsamında aşılamaların devam edeceğini belirten yetkililer, temizlik işleri personelinin ardından Gediz Şantiye’de görev yapan şantiye işçilerine de aşı yapılacağını, isteyen büro çalışanlarının da aşı olabileceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Belediye Personeline Tetanos Aşısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Belediye Personeline Tetanos Aşısı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı