İZMİR HABERLERİ

Konak Barışa Kanat Çırptı

IHA
14.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYESİ TÜM TÜRKİYE’Yİ YASA BOĞAN ANKARA'DAKİ BARIŞ MİTİNGİ’NE YAPILAN BOMBALI SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİ BARIŞI SİMGELEYEN BEYAZ GÜVERCİNLERİ GÖKYÜZÜNE SALARAK ANDI.

IHA

Konak Belediyesi tüm Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki Barış Mitingi’ne yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri barışı simgeleyen beyaz güvercinleri gökyüzüne salarak andı.
Basmane’deki belediye hizmet binasında patlamanın meydana geldiği saatte gerçekleştirilen anma törenine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yanı sıra DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ile çok sayıda sendikacı temsilcisi ve belediye personeli katıldı. Saatler 10.04’ü gösterdiğinde Başkan Pekdaş ve beraberindeki sendika temsilcileri başkanlık makam odasının balkonundan, belediye çalışanları da binanın giriş kapısı önünden hep birlikte barışın simgesi beyaz güvercinleri gökyüzüne uçurdu. Aynı anda bırakılan 81 güvercin barışa kanat çırptı. Gökyüzüne salınan güvercinlerle katliamda hayatını kaybeden 97 vatandaşımız bir kez daha anılırken, barışa olan özlem de dile getirildi.
“BARIŞIN SESİ YÜKSELECEK”
Amaçlarının barışın sesini yükseltmek olduğunu belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “10 Ekim’de barışın sesini yükseltmek, çoğaltmak üzere yurdun dört bir yanından Ankara’ya toplanan vatandaşlarımızdan 97 canımızı kaybettik. Türkiye tarihinin görülmüş en büyük katliamlarından birini yaşadık. Bunu unutturmamak hem borcumuz hem de Türkiye demokrasi tarihinde bu tarihin önemli bir dönüm noktası olmasını sağlamak görevimiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Barışa Kanat Çırptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Barışa Kanat Çırptı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı