"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Komutana ilginç hediye

Rüyamda beyaz, iri, bakımlı, iki çıplak atı, yularla birbirine bağlı halde askerliğimi yaptığım Selimiye Kışlası’na, o zamanki komutanım olan yüzbaşıma götürüyorum.

Atlar sanki gitmek istemiyordu. Ama onları konuşarak ikna ettim hatta öndekinin sırtına bindim ve kışladan içeri girip, komutana “Sana iki at getirdim” derken uyandım.
RUMUZ: ATLAR

YORUM: Normal koşullarda beyaz çıplak at, rüyalarda ruhsal aydınlanmayı sembolize eder. Ancak sizin rüyanızdaki atlar, kışla ve askerler bana, yaşamınızda bulunan düzgün ve dürüst kişileri gösteriyor gibi geldi. Bu kişilerin kafasında yanlış şekillenmiş bazı olayları aydınlatmak kadar farklı kişi ve olayları bir araya getirme çabanız da rüyanıza bu şekildre yansımış olmalı.

**
Derin sularda iş teklifi

Rüyamda çok derin ve temiz bir denizde yüzüyorum, sürü halinde balıklar yanımdan yüzerek geçiyorlar. Denizde 2 kişiyle tanışıyorum ve bana ciddi anlamda tiyatro oyunculuğu teklif ediyorlar. Bu arada ben normalde derinlerde asla yüzemem, korkarım.
RUMUZ: BALIK

YORUM: Rüyanız hayatla ilgili artan beklentilerinizin bilinçaltı ifadesi... Balık sürüsü ile birlikte derin sularda yüzmeniz, şansın sizden yana olduğunu düşünerek huzurlu bir şekilde yeni alanlara açılma arzunuzu gösteriyor. Denizde tanıştığınız ve size iş teklif eden iki kişi, muhtemelen gerçek yaşamınızda da tanıştığınız ya da tanışmayı planladığınız, aynı zamanda hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabileceklerini düşündüğünüz iki kişiyi sembolize ediyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI