Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Komutan şehit babasının elini hiç bırakmadı

  Ömür AVCI- Serkan KILINÇ/TRABZON, (DHA)
  30 Nisan 2009 - 14:37Son Güncelleme : 30 Nisan 2009 - 14:37

  Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dün zırhlı araca yapılan bombalı saldırı sonucu şehit olan askerlerden Trabzonlu Piyade Komando er Miktat Beder’in cenazesi askeri uçakla Trabzon’a getirildi.

  CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Trabzon Havalimanı’nda yapılan karşılama törenine Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şehit erin yakınları, vatandaşlar ve askerler katıldı.


  Askeri uçağın saat 13.20’de havaalanına iniş yapması sonrasında tören mangası tarafından uçaktan alınan 21 yaşındaki Miktat Beder’in Türk bayrağına sarılı tabutu ambulansa konuldu.

  Ambulansın, karşılama için bekleyen kalabalığın önünden geçişi sırasında Vali Nuri Okutan ile Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım’ın, şehit erin babası Mustafa Beder’in elini tutarak yardımcı olmaya çalıştıkları gözlendi. Gözyaşlarına boğulan annesi Fatma Beder’e ise hemşire ve kadın askerler destek olmaya çalıştı. Cenazeyi karşılayanlar arasında bulunan AKP Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu da gözyaşlarını tutamadı. Cenaze daha sonra ambulansla törenin yapılacağı Arsin ilçesine gönderildi.

  Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım’ın, Trabzon 48'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Muhittin Yenikeçeci’nin il dışında olması nedeniyle törene katıldığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı