Ege Haberleri

  Kömürün bile sahtesi satıldı

  Mustafa OĞUZ / İZMİR (DHA)
  23.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de devlete bağlı Ege Linyit İşletmelerine ait kaliteli Soma kömürünün torbasını taklit edip içine kalitesiz kömür doldurularak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

  İzmir Oduncular ve Kömürcüler Odası Başkanı Mustafa Düzyol bunun bir dolandırıcılık olduğunu ve durumu ELİ yetkililerine bildirdikleri dile getirdi.

  Kalitesiz ürün


  Düzyol taklit torba içinde kalitesiz kömürlerin genelde bakkal, market ve su satıcılarında halka 25 kilogramlık torbalarda 9 TL’den satıldığını tespit ettiklerini belirterek, “Kentimizde izin belgeli satılan tek kömür Soma’da çıkartılan devlete ait Ege Linyit İşletlerini markası ile satılan kömür. Satılması yasak olan kalitesiz kömürlerin Ege Linyit İşletmelerinin markalı torbalarına doldurularak kentimize nasıl girip satıldığı anlaşılır gibi değil. Biz ELİ’ye durumu bildirdik. Bu kurumdan yetkililer gelip marka ihlali ile torbaların içindeki kömürün kendilerine ait olmadığını ve bu konuda savcılıga suç duyurusunda bulunacaklarını belirtiler.

  İhbar var


  Türk parasının sahtelerin basıldığını gördük ama devletin kömürün torbasının sahtesini basıldığını ilk kez görüyoruz. Bu kömürler kamu kurumlarına da satılmış olabilir. Bu konuda ihbarlar alıyoruz. Kullandığı kömürün kalitesiz ve sahte torbalar da satıldığından  şüphelenen vatandaşlarımızın bizleri aramalarını bekliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı