Gündem Haberleri

  Kömürden kokain çıktı

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  03.05.2010 - 16:17 | Son Güncelleme:

  FLORYA'da bir villaya düzenlenen operasyonda etrafı kömür tozuyla kaplanarak kömür görünümü verilen 30 kilogram kokain ele geçirdi.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 ay süren fiziki ve teknik takibin ardından 30 Nisan ve 1 Mayıs 2010'da Zeytinburnu, Bağcılar, Bakırköy ve Florya'da tespit ettiği adreslere operasyon düzenledi. Baskın sırasında Florya'daki villada mangal kömürü içine gizlenmiş 30 kilogram kokain ele geçirildi. Ayrıca evlerde yapılan aramalarda 2 kilo esrar ve 2 tabanca bulundu. Operasyonlarda liderliğini Ürdün uyruklu M.K.'nin yaptığı belirlenen 7 kişilik çete çökertildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen çetenin kullandığı yöntem polisi bile şaşırttı. Çete kontrol noktalarından kolayca geçebilmek için özel bir maddeyle kokaini mangal kömürü içine gizliyordu. Edinilen bilgiye göre Brezilya'da fabrikada uygulanan bu yöntemle Kokain, etrafı kömür tozuyla kaplandıktan sonra katılaşması bekleniyor. Çeşitli şekiller verilen kokain dışarıdan bakıldığında mangal kömürü gibi görünüyor. Mangal kömürü içine gizlenen kokain ilk bakışta rengi ve yapısıyla mangal kömüründen ayırt edilemiyor. Kullanılcağı zaman kokain özel bir kimyasal maddeyle yıkanarak saf kokain haline getiriliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı