ADIYAMAN HABERLERİ

Kömür Beldesi Hizmetlerden Aslan Payını Aldı

IHA
07.07.2015 - 12:43Son Güncelleme :

KÖMÜR BELDESİNE SON YILLARDA ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILDI

IHA

Adıyaman merkeze bağlı Kömür Beldesi’ne son yıllarda yapılan hizmetler belde halkının takdirini topluyor.
Verilen bilgiye göre, nüfus oranı ve sosyo-ekonomik durumuna göre Kömür Beldesi’ne son 3 yılda önemli hizmetler yapıldı. Adıyaman kamuoyunda yer edinen Kömür Beldesi’ne son yıllarda önemli hizmetler ve yatırımlar yapıldı. Belde halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu dile getiren yetkililer ve siyasiler, uzun yıllar çözülemeyen sorunlara çözüm buldu.
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş öncülüğünde, milletvekillerinin de destekleriyle Kömür Beldesi’ne yatırımlar devam ediyor.
Beldenin en önemli sorunlarından birisi olan ulaşımda, 50 yıl önce tren rayından yapılan köprü yıkılarak yerine yeni bir köprü yapıldı. KÖYDES Projeleri kapsamında, Adıyaman Valiliği İl Özel İdare tarafından ihalesi yapılan yeni köprü çift şerit yapıldı.
Yeni köprü 10 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 6 metre yüksekliğinde yapılarak hizmete girdi.
Yine ulaşım noktasında sürekli şikayet konusu olan yolların yapımı ile ilgili çalışma başlatıldı. Adıyaman’a Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen 15 milyon TL’lik ödeneğin 1 milyon TL’si Kömür yolunun yapımı için tahsis edilerek, yolun ihalesine çıkıldı.
Ayrıca mermer taşıyan Tır’ların bozduğu iddia edilen Kömür Yoluna alternatif olarak Kömür Beldesinin çevresinden yeni bir yol açma çalışmaları başlatıldı. Bu yolun planlaması bitirildi ve proje çalışmalarına başlanıldı.
Eğitimde de önemli yatırımlar yapılan beldeye geçtiğimiz yıl 8 derslikli bir ortaokul yapıldı.
Eski temel eğitim binası ve lojmanı bakım ve onarımdan geçirilerek Çok Programlı Liseye dönüştürüldü.
Vatandaşların içme suyunu karşılamak amacıyla İl Özel İdaresi tarafından 2 adet su kuyusu açıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kömür Beldesi Hizmetlerden Aslan Payını Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kömür Beldesi Hizmetlerden Aslan Payını Aldı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

23 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:06
 • Guneş
  05:35
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı