Ege Haberleri

EGE

  Komşuluk dersi

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’da bir kooperatif, sitesindeki konut sahiplerine iyi ilişkiler kurup huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak için eğitim semineri düzenledi.

  YENİ Manisa Öncü Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu, yapılan binalar kadar insanların da sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlamak için tarihi bir karar aldı. 600 kişinin yaşadığı sitede sevgi ve saygı temeli üzerine komşuluk ilişkileri kurulması için eğitim uzmanı tarafından ders verilmeye başladı.

  Toplu yaşam ilkeleri

  EĞİTİMCİ Kemal Çamlıoğlu, ilk derste site sakinlerine toplu yaşamı düzenleyen ilkeleri anlattı. Çamlıoğlu; sevgi, saygı ve fedekarlığın komşulukta vazgeçilmez tutum olması gerektiğini belirtti, iletişimsizliğin birikim sonucu sorunları çözülemez hale getirebileceğini söyledi.

  İletişim çağındayız

  ÇAMLIOĞLU, ‘‘Öncelikle aile içi iletişimi sağladıktan sonra kapının dışına çıkmak gerekir. Dünyanın öbür ucundaki biriyle internet aracılığıyla görüşen bireyin komşusuna selam vermemesi sorunun önemli parçasıdır. İletişim çağında ortak huzurumuz için bu sorunu çözmek zorundayız’’ dedi.

  Sertifika verilecek

  KOOPERATİF Başkanı Mustafa Pala da, eğitim seminerini sağlıksız kentleşme ve biriken sorunlar nedeniyle giderek yalnızlaşan kent insanına yardımcı olmak için düzenlediklerini söyledi, ‘‘Dönüşümlü olarak sitede oturan yetişkinleri bu eğitimden geçirip sertifika vereceğiz’’ diye konuştu.

  Komşuluk ilişkilerinin öneminin ‘‘Ev alma, komşu al’’ sözüyle özetlenmesine karşın, komşuluk ilişkilerinin giderek zayıflaması Manisa'daki bir kooperatif yöneticilerini seminer düzenlemeye yöneltti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı