MANİSA HABERLERİ

Komşudan miras 'Fıstık'

DHA
26.04.2017 - 09:40Son Güncelleme :
DHA

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)- MANİSA'da ayakkabı mağazası işleten 69 yaşındaki Cihat Ünsür, vefat eden komşusundan geriye kalan 'Fıstık' adlı kediye 8 yıldır gözü gibi bakıyor.
Şehzadeler İlçesi'nde ayakkabı mağazası işleten evli ve 1 çocuk babası Cihat Ünsür, vefat eden komşusunun 8 yıl önce geride bıraktığı 14 yaşındaki 'Fıstık' adlı kediyi sokağa terketmedi. Sıradan bir sokak kedisi olan Fıstık'la işyerinde ilgilenen Ünsür, kedilerin ömrünün ortalama 15 yıl olması nedeniyle son zamanlarını yaşayan hayvanına gözü gibi bakıyor. İlerleyen yaşından dolayı mağazanın tam ortasında kendisine ayrılan koltukta pek hareket etmeden günlerini geçiren Fıstık ise müşterilerinin ilgi odağı oluyor.
Hayvanlara eziyet edildiği yönünde haberler duyunca çok üzüldüğünü belirten Ünsür, "Kendi evimde de bir köpek ve bir kedim var. Hayvanlara her zaman sahip çıkılmasından yanayım. Bizler bu hayvanların yaşam alanlarına binalar diktik. Hayvanların yaşam alanlarını ellerinden aldık. Şimdi ise hayvanlara bakmak zor geliyor ve onları bu dünyadan soyutlamaya çalışıyoruz. Hayvanlara eziyet etmemeli ve onların da yaşama haklarının olduğunu unutmamalıyız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Komşudan miras 'Fıstık' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Komşudan miras 'Fıstık' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı