Dünya Haberleri

  Komşudan itiraf: Korktum sustum

  Hürriyet Haber
  06.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kızına 24 yıl tecavüz eden sapık babanın komşusu, "Şüphelendim ama polise gitmedim; çok üzgünüm" dedi.

  Öz kızına evinin bodrumunda 24 yıl boyunca tecavüz eden Avusturyalı sapık baba Josef Fritzl'in soruşturması devam ediyor. Kızına tecavüz ettiğini ve ondan 7 çocuk sahibi olduğunu itiraf eden Fritzl'in komşusu Sepp Leitner, çevre sakinlerinin, tüm dünyada dehşet saçan korkunç olayı bildiğini iddia etti.

  Sepp Leitner, Elisabeth'in öz babası tarafından tecavüze uğradığını bildiği halde korktuğu için polise gitmediğini söyledi.

  Tecavüze uğrayan Elisabeth'in aynı zamanda çocukluk arkadaşı da olan Leitner, "Köpeğim evin bodrum katının kapısına geldiğinde sürekli havlıyordu" dedi. Elisabeth'le geçmişte aynı okula giden Leitner, talihsiz kızın çocukluğunda sakin ve içine kapanık biri olduğunu söyledi.

  Leitner "Elisabeth evini hiç sevmezdi. Babasından çok korkardı ve onu canavara benzetirdi. Josef kızına küçük yaşta tecavüz etmeye başladı. Ve Elisabeth bu yüzden birçok kez evden kaçtı. Ama hep geri dönmek zorunda kaldı. Josef Fritzl'in anlam veremediğim davranışlarından dolayı bazı şeyleri anladım ama korkudan polise gitmedim; çok üzgünüm" dedi.

  Avusturyalı sapık baba Josef Fritzl öz kızını bodruma kapatarak 24 yıl boyunca tecavüz etti. Sapık babanın kızından 7 çocuğu oldu. Çocuklardan birisi ölünce sapık baba yakalanmamak için öz çocuğunu ocakta yaktı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı