ANTALYA HABERLERİ

Komşu Evi'nde şenlik var

DHA
31.03.2016 - 09:13Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nce, mahalle sakinlerinin kültür-sanat etkinlikleriyle vakit geçirmeleri amacıyla açılan 'Komşu Evi' projesi kapsamında Türk müziği korusu oluşturulacak.

Mahalle sakinlerinin tanışıp kaynaşması amacıyla başlatılan 'Komşu Evi' projesi kapsamında Kozaklı Kahvehanesi'ndeki müzik, tiyatro, dans çalışmaları ve sohbet toplantılarına mahalle sakinleri ilgi gösterdi. Koro şefi Hayati Göver, buradaki etkinliklere katılan mahalle sakinlerine Türk müziği eğitimi vermeye başladı. Çalışmalarını bir adım daha ileriye götüren Göver, mahalle sakinlerinin katılımıyla 'Işıklar Türk Müziği Korosu' oluşturdu. Antalya'da birçok Türk sanat müziği korosuna şeflik yapan Hayati Göver, "Komşu Evi'nde ilk önce repertuar, usul ve nota derslerini başlattık. Mahallenin genç ve yetişkin sakinlerini koroya katılmaya davet ettik. Mayıs-haziran aylarında mahalle korosuyla konser vereceğiz" dedi.

FOTOĞRALI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Komşu Evi'nde şenlik var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 09 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Komşu Evi'nde şenlik var haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı