Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Komşu durumundan mutluluk

<B>‘YOL açma çalışmaları sırasında tarihi set yıkıldı.’

Gayet alışık olduğumuz bir durum. Hiç tınmayız bile. Fakat bu sefer hafif bir tınma yaşayabilirsiniz. Mutlu olma yönünde... Zira bu yıkılma hadisesi Çin’de oluyor. Tarihi Çin Seddi’nin bir kısmı yol açma çalışmaları sırasında yıkılmış. Bu demektir ki bizden beter durumda olanlar var. Bizim hiç olmazsa Rumelihisarı’mız falan aynı akıbete uğramadı henüz.

Hakikaten sizi mutlu etmek için aldım bu haberi bu köşeye. Zira kulağıma geldiğine göre Türk milleti kendi iyi olma halinden ziyade başkasının kötü haline bakıp şükretmek suretiyle mutlu oluyormuş.

Devlet İstatistik Enstitüsü’nün yaptığı ‘Yaşam Memnuniyeti’ araştırmasını duymuşsunuzdur. Araştırmanın sonunda halkın yüzde 58’inin mutlu olduğu çıktı ortaya. Aynı halkın yüzde 30’u, yoksulluk sınırının altındayken üstelik.

Uzmanlar tabii ‘Nasıl oluyor?’ diye merak ettiler. Neticede mutluluğun parada pulda değil komşuda olduğuna karar verdiler. Bakıyorsunuz komşunuzun durumu sizden beter, halinize şükredip mutlu oluyorsunuz...

Ben buna ‘Komşu durumundan mutluluk’ diyorum.

Hayır, başka da varılacak bir netice yok uzmanlar açısından. Manyak olduğumuza kanaat getirecek değillerdi. Aziz Nesin yüzde 60’ımızın aptal olduğunu söyledi de bir vatan haini olmadığı kaldı hatırlarsanız...

* * *

Ayrıca uzmanların vardığı neticenin doğruluğuna yüzde yüz inanıyorum.

Siyasi partilerimizi düşünün şöyle bir... Kendi yapacaklarını anlatmaktan ziyade, öteki partilerin yapamadıklarını anlatmak suretiyle oy toplamadılar mı bunca yıl?

Kendi başarıları yok yani... Karşıdakinin başarısızlığı var.

Sanat dünyası da birbirine bakıp mutlu olma yolunda. E, normaldir tabii, uzaydan gelmedi hiçbiri.

Ebru Gündeş mesela... ‘Hülya’yla Gülben’in sesi güzel değil’ demiş.

Buyurun işte mutlu olması için bir sebep!

Buna karşılık Gülben Ergen de fareye benzetmiş Ebru Gündeş’i. ‘Kalbinin çirkinliği yüzüne vurmuş’ diye de eklemiş. Bunu söylerken kendini daha bir güzel hissetmiştir mutlaka.

Şimdi mutluluk mevzuundan ayrı olarak söz konusu sanatçılarımız hakkında naçizane fikrimi beyan etmek isterim.

Ebru Gündeş benim için basbayağı güzel bir kadın. Dizinden aşağısını göstermemesi şartıyla benim diyen güzellerle boy ölçüşebilir.

Hülya Avşar’la Gülben Ergen’in seslerine gelince... Maria Callas değiller belki ama tatlı, kulağı rahatsız etmeyen sesleri var. Sakin sakin okuyorlar, yormuyorlar dinleyeni.

Hay Allah, kızların kafası karışacak şimdi! Yani mutluluk hususunda.

MIŞ-MUŞ

Erdoğan, ‘Ölüm son değil’ demiş.

Aslında Diyanet İşleri Başkanı olacaktı ama...

Kadınlar için cinsel isteği artıran sprey piyasaya çıkıyormuş.

Aynı zamanda ‘baş ağrısı’na da iyi geliyormuş!

Milletvekilleri obez çıkmış.

Başka türlüsü eşyanın tabiatına aykırı olurdu.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI