Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Komplo teorisi öyle olmaz, böyle olur!..

  Hürriyet Haber
  05 Eylül 2005 - 17:47Son Güncelleme : 05 Eylül 2005 - 17:47

  Serdar Turgut, Türkiye üzerine oynanan büyük oyunları açık etti pazartesi günkü yazısında. Doğrusu ben, İstanbul’un bazı zengin semtlerinde ‘Kuvayı Milliye Dernekleri’ kurulduğunu bilmiyordum. Ama madem ki yeri ve zamanıdır, ben de büyük bir sırrı ifşa edeceğim bugün: ÖCALAN, İMRALI’DA DEĞİL!

  Kürşat Başar’ın tarifiyle Akşm’ın “gerçekten yazar yeteneğiyle doğmuş olan yayın yönetmeni” Serdar Turgut “Komplo teorisi yapmak istemiyorum da” diyordu; “Türkiye ile bir oyun oynanmakta olduğunu hissetmemek son derece güç. Böyle bir oyun olduğunu hiç hissetmeyenler ya o oyunun aktif parçası olanlardır ya da aptallık derecesinde saftırlar...”

  Mesela, Anadolu’nun birçok il ve ilçesinde, hatta İstanbul’un bazı mahallelerinde... kuvay-i milliye dernekleri kuruluyormuş. “Bunu bana aktaran kaynak 'Eskiden sahte isimler altında kumar oynatan kulüpler açılırdı, şimdi ise kuvay-i milliye örgütü kuruluyor' dedi...”

  Ayrıca, Serdar Turgut’un ‘hissettiğine’ bakılırsa “Son 'silahları bıraktırma' kampanyasının halkın örgütlenmeye başlayan bölümünü savunmasız bıraktırma yolunda yapılmış gizli bir planın parçası olduğu yaygın biçimde konuşuluyor ve silahsızlanma çağrısına uymama yolunda bir eğilim büyüyor...”muş. (Akşam, 5 eylül)

  *

  Serdar Turgut, Hürriyet Dış Haberler Müdürlüğü’nde benim selefimdi, yoksa halefim miydi? Neyse boşver, ben görevi Serdar’dan devraldım yani, 1995 yılında. Ama tanışlığımız, arkadaşlığımız 15 seneyi bulur.

  Yukarıdaki ‘komplo teorisini’ okurken meslektaşımın ruh ve akıl sağlığından şüphe etmem için bir sebep yok; benim tanıdığım Serdar zaten böyledir, bu sayede çok sevilerek okunan ilginç ve farklı bir yazardır... Belki biraz dozu artmış olabilir, o kadar!

  Serdar bunları ‘Akşam’ın Genel Yayın Yönetmeni’ sıfatıyla söylediğine göre, demek ki elinde - açık açık haber yapamayacağı kadar vahim - bazı gizli bilgiler var...

  Bu sebeple uyarısını hafife almamız, ‘kafaları karıştıracak kadar örtülü mizah yapmış’ yahut ‘Serdar Turgut bu, ne dese yeridir...’ diye geçiştirmemiz mümkün değil.

  *

  Biliyor musunuz, elimde belge olmasa da, ben de, bir küçük Serdar olarak (küçük’ten maksadım yani yazar yahut yayın yönetmeni felan değil manasında) bazı duyumlar alıyor, bazı şühpeler taşıyorum aslında.

  Meslektaşım-adaşımdan cesaret alıp, yazacağım anasını satayım. Belge bulurum da haberi manşetlerden patlatırım diye umuyordum ama Türkiye’ye helal olsun!..

  *

  Arkadaşlar, ASLINDA ABDULLAH ÖCALAN İMRALI’DA DEĞİL!

  Oh be söyledim rahatladım!

  ABD ve CİYA, Öcalan’ı çoktan kaçırdı. Belkim de bize hiç vermedi.

  Bizim Derin Devlet de, bu acı gerçeği (hem rezil olacağımız hem de PKK’ya karşı elimizdeki bir kozu kaybedeceğimiz için) kamuoyundan gizliyor, sankim Apo adada tek başına hücredeymiş, tecrit edilmiş gibi yapıyor ama aslında APO ARAMIZDA GEZİYOR...

  CİYA’nın, ‘sahte bir kimlikle aramıza karışan’ Öcalan’ı, PKK’yı, Türkiye’deki Kürtçülük - Ayrılıkçılık hareketini denetlemek ve Türkiye üzerinde baskı uygulamak için ‘kullandığından’ ciddi şüphelerim var.

  Peki Öcalan İmralı’da değilse, nerede? diyeceksiniz.

  Olan oldu artık, onu da ifşa edeceğim anasını satayım:

  Apo, bacağına bir şalvar giyiyor, başına bir başörtüsü bağlıyor, bıyıklarını biraz seyreltip halkın arasına karışıyor, el etek öptürüyor, DEHAP’lı belediyelerin protokolüne buyur ediliyor, PKK’yı, DEHAP’ı MEHAP’ı yönetmeye devam ediyor.

  Çünkü arkadaşlar...

  APO’NUN ABLASI DİYE ORTALIKTA GEZEN FATMA ÖCALAN VAR YA, BU FATMA ÖCALAN ASLINDA FATMA ÖCALAN DEĞİL, KADIN KILIĞINA GİRMİŞ ABDULLAH ÖCALAN !

  (Yahu bu kadar benzemek olur mu?)

  *

  Serdar bunu nasıl buldun?

  Komplo teorisi öyle olmaz, böyle olur!

   

   

  Not-1: Şaka bir yana, bu yazı Hürriyetim’de yayımlandıktan sonra yazarınız Serdar Devrim (a) birdenbire ortalıktan kaybolursa yahut (b) ensesine bir kurşun sıkılmış halde TEM otoyolunun Düzce gişelerinde bulunursa... bilin ki komplo teorimin sağlaması yapılmış, söylediklerim doğru çıkmıştır!Yani şaka derken kaka olmuştur. Kanımı yerde koman...

  Not-2: Şimdi bu abuk sabuk espriyi gerçek zannedip, Fatma Öcalan’a saldıranlar filan çıkabilir, sakın ha! BU BİR ESPRİDİR ARKADAŞLAR GERÇEK DEĞİL!

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı