Gündem Haberleri

  Komplo polemiği

  Hirriyet İnternet/ANKARA (A.A)
  19.05.2006 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Danıştay saldırısının ardından hükümete yönelik protestolara yanıt veren Başbakan Erdoğan, anamuhalefet lideri Baykal'ı suçladı. Erdoğan, Baykal'ı komplonun içinde yer almakla itham etti. Baykal ise Başbakan'ın hezeyan içinde olduğunu söyledi.

  Danıştay'a yapılan saldırının ardından Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Deniz Baykal arasında 'komplo' polemiği yaşanıyor. Erdoğan, Star Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Baykal'ı komplonun içinde rol almakla suçladı. Baykal'ın "rejim kırılma noktası yaşayabilir" demesinden 24 saat sonra Danıştay saldırısının gerçekleştiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Baykal sonra çıkıp ne diyor? Siyasete kan bulaşmıştır diyor. Nerede siyasete kan bulaşmış, kim bulaştırmış. Böyle bir saldırıyla siyasetin ne alakası var. Saldırıyı siyaset mi gerçekleştirmiş. Hayır. O zaman Baykal bu komplonun içindedir. Böyle bir olayı bile siyasi rant olayı olarak görüp davranıyor" diye konuştu.

  HABLEMİTOĞLU GİBİ ÖRTBAS EDİLMEYECEK

  Ellerinde bazı bilgiler olduğunu belirten Erdoğan, "Bu ülke Necip Hablemitoğlu cinayetini yaşamış, sonrasında herşey ört-bas edilmiş bir ülke. Bazı derin noktalara doğru yol alan bir komplo olabilir. Ama bu kez, saldırgan elimizde. Sorgulanıyor ve önemli ipuçlarına ulaşılmış durumda. Ben, sonu nereye varırsa varsın, kime uzanırsa uzansın işin en net şekilde aydınlatılması yönünde talimatı verdim" dedi.

  BAYKAL: BAŞBAKAN HEZEYAN İÇİNDE

  Baykal, Erdoğan'ın değerlendirmelerine yazılı açıklama ile cevap verdi:

  "Başbakan suçluların telaşı içindedir, saçmalıyor. Türkiye'de rejimin bir kırılma noktasına doğru sürüklenmekte olduğunu geçen salı günü söylemiştim. Bunu, benim de içinde bulunduğum bir komplonun delili olarak söylüyor. Şaşırmış... Ben bir teşhisi dile getirdim. Ne yazık ki, bu teşhis hızla doğrulanıyor. Türkiye'yi böyle bir kırılmaya doğru sürükleyenler de Başbakan ve arkadaşlarıdır. Başbakan, ektikleri zehirli tohumlar kanlı zakkumlarını açınca, muhalefeti suçluyor. Sorumluluktan kurtulamaz, Başbakan hezeyan içinde. Bir an önce Türkiye'yi nereye sürüklemekte olduğunu görsün, aklını başına alsın.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı