'Komisyonun kararına aynen uyacağız'

Hürriyet Haber
04.01.2015 - 15:15 | Son Güncelleme:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Soruşturma Komisyonu'nun 4 bakanla ilgili açıklayacağı karara saygı duyacaklarını belirterek, "Soruşturma komisyonu yarın bir oylama yapacak ve karar verecek. Komisyonun kararına aynen uyacağız. Çünkü o komisyondaki arkadaşlarımın yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, partisince Trabzon'da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler 5. Bölge Toplantısı'na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Bakan Canikli, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin TBMM'de kurulan soruşturma komisyonun bir karar vereceğini ve bu karara saygı duyacaklarını belirterek, şunları söyledi: "Soruşturma komisyonu yarın bir oylama yapacak ve karar verecek. Komisyonun kararına aynen uyacağız. Ben şahsım olarak söylüyorum. Çünkü o komisyondaki arkadaşlarımın yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum.

SAMİMİYETLERİNDEN KUŞKUMUZ YOK

Onlardaki bilgi ve belgelerin birçoğu bizlerde yok. Ama bu bilgi ve belgelerin tamamı komisyon üyesi arkadaşlarımız tarafından görüldü, incelendi ve değerlendirildi. Samimiyetleri açısından da en ufak kuşku duymuyoruz. Dolayısıyla verilen karar bizim açımızdan geçerlidir ve doğrudur. Normal mecrasında yürüyen bir olay ama birileri, 'engelliyorsunuz, geciktiriyorsunuz' diyor. Biz engellemedik tam tersine muhalefet engelledi. Soruşturma komisyonunun çalışmalarını muhalefet engelledi, gecikmesinin nedeni muhalefettir. Anayasa ve iç tüzükte belirtilen vasıf ve özellikte üye vermedikleri için engellediler. Verdikleri üyeler daha önce bu konuda görüş beyan ettikleri için o komisyona üye olamazlar. Bunu kendileri de biliyordu. Hiç kimsenin bu partide en ufak yanlışa göz yumması kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı