Dünya Haberleri

DÜNYA

  Komisyon raporunda annelere ağır suçlama

  BERLİN
  14 Haziran 2017 - 14:42Son Güncelleme : 14 Haziran 2017 - 14:42

  Almanya’da çocuklara yönelik cinsel şiddet suçlarını araştıran komisyon, ara rapor yayınladı. Komisyonun Berlin'de tanıttığı rapora göre, anneler, çocuklarının maruz kaldığı aile içi cinsel saldırı suçlarına ‘genellikle göz yumuyor...’

  RAPORA göre kimi anneler de cinsel saldırı mağduru çocuklarını korumak yerine, saldırıdan dolayı onları suçluyor. Cinsel suiistimal kurbanı çocuklara yardımın da çoğu zaman geç ulaştığına raporda yer verildi.
  Bağımsız bir komisyon tarafından yapılan araştırma çerçevesinde Almanya genelinde cinsel saldırıya maruz kalan 200 çocuğun anne ve babasıyla görüşüldü. Ebeveynlerin yüzde 85'i sorulara yazılı cevap verdi. Yüz yüze görüşmeyi sadece 30 kişi kabul etti. Bağımsız Komisyon üyesi Wilhelm Rörig, aile içi cinsel şiddete maruz kalan mağdur çocuklara yardım edilmemesinde annelerin büyük sorumluluğu bulunduğunu belirterek, “Hazırlanan rapor bu konuda başarısız olan annelerin durumunu yazdı” dedi. Raporda, mağdurların annelerinin genellikle partnerlerine ekonomik olarak bağımlı olduğunu ve bu durumun da onların aldığı tavrı belirlemede etkili olduğuna işaret ediliyor.

  Etiketler: ALMANYA , Wilhelm Rörig , taciz , ÇOCUK , Anne
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı