Ege Haberleri

EGE

  KOMER açılışına Başbakan gelecek

  Latif SANSÜR, (DHA)
  27.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı KOMER’de son hazırlıklar sürüyor.

  KUŞADASI’nın en önemli ve büyük yatırımı olan Efes Kongre Merkezi’nin (KOMER) açılış tarihi 27 Kasım 2012 olarak belirlendi. Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı KOMER’de son hazırlıklar sürüyor.
  Aydın Valisi Kerem Al, AK Parti Aydın Milletvekilleri Ali Gültekin Kılıç ile Semiha Öyüş inşaattaki çalışmaları yerinde inceledi. KOMER Genel Müdürü M. Cemil Baykal, “Ege’yi dünya ile buluşturan merkez” sloganıyla oluşturulan Kongre Merkezi’nde açılışın önünde hiçbir engelin kalmadığını söyledi. Baykal, “Açılış seremonisinin yapılacağı 3 bin 500 kişilik Oditoryum’da çalışmalar büyük aşamada tamamlandı. Halı döşenmesinden sonra koltukların montajına geçilecek. 25 günde tamamlanacak montajı ekip sayısını üçe çıkararak daha kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Altyapı, sahne düzenlemesi, ışık, ses sistemleri gibi gerekli teknik malzemeleri leasing ile beş yıl geri ödemeli 9.5 milyon liraya aldık” dedi.
  Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ise ilk ve tek kongre vadisinde 50 bin metrekare kapalı alana sahip KOMER sayesinde yaz aylarındaki turizm hareketliliğin kış aylarında da sürmesi bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı